ირაკლი კობახიძე უკრაინელ მოსწავლეებს შეხვდა, რომლებიც მთავრობის ფინანსური მხარდაჭერით საზაფხულო ბანაკში ისვენებენ
პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე, განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრ გივი მიქანაძესთან და საგარეო საქმეთა მინისტრ მაკა ბოჭორიშვილთან და უკრაინასთან მეგობრობის საპარლამენტო ჯგუფის ხელმძღვანელ გიორგი კახიანთან ერთად, უკრაინელ მოსწავლეებს შეხვდა, რომლებიც მთავრობის ფინანსური მხარდაჭერით საზაფხულო ბანაკში ისვენებენ.
მთავრობის ადმინისტრაციის ინფორმაციით, პრემიერ-მინისტრი და მინისტრები ბავშვებს გაესაუბრნენ და მათ ვახშამზე უმასპინძლეს.
ბანაკი 30 ივნისიდან 20 ივლისის ჩათვლით უკრაინელი ბავშვების ორ ნაკადს მასპინძლობს, რომელთა შორის უკრაინის სამხედრო ძალების მოსამსახურეთა და ომში დაღუპულ მებრძოლთა შვილები არიან.
უკრაინელი მოსწავლეები ორი კვირის განმავლობაში მრავალფეროვან კულტურულ-შემეცნებით და გასართობ ღონისძიებებში მონაწილეობენ. მათთვის ასევე ტარდება ექსკურსიები თბილისში, სიღნაღსა და ბოდბეში.

Prime Minister of Georgia Irakli Kobakhidze, along with Minister of Education, Science and Youth Givi Mikanadze, Foreign Minister Maka Botchorishvili, and Chair of the Parliamentary Friendship Group with Ukraine Giorgi Kakhiani, met with a group of Ukrainian students attending a government-supported summer camp in Georgia.
According to the Government Administration, the Prime Minister and ministers held a conversation with the students and hosted them for dinner.
The camp, running from June 30 to July 20, is hosting two groups of Ukrainian children, including those whose parents serve in the Ukrainian Armed Forces and children of fallen soldiers.
During their two-week stay, the students are taking part in a variety of cultural, educational, and recreational activities. They are also going on excursions to Tbilisi, Sighnaghi, and Bodbe.