ირაკლი კობახიძემ ევროპის ძიუდოს კავშირის პრეზიდენტთან ძიუდოს ევროპის ჩემპიონატის გეგმები განიხილა, რომელსაც მომავალ წელს თბილისი უმასპინძლებს
საქართველო 2026 წელს ძიუდოს ევროპის ჩემპიონატს უმასპინძლებს, – ტურნირის ჩატარებასთან დაკავშირებული დეტალები საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ევროპის ძიუდოს კავშირის პრეზიდენტ ლასლო ტოთთან შეხვედრაზე განიხილა.
პრემიერმა აღნიშნა, რომ საქართველოს მთავრობა მაქსიმალურად შეუწყობს ხელს ევროპის ძიუდოს კავშირთან თანამშრომლობის კიდევ უფრო განვითარებას და ძიუდოს ევროპის ჩემპიონატის მაღალ დონეზე ჩატარებას უზრუნველყოფს.
ძიუდოს 2026 წლის ევროპის ჩემპიონატის საქართველოში ჩატარების შესახებ შეთანხმება დღეს გაფორმდა. დოკუმენტს ხელი სპორტის მინისტრმა შალვა გოგოლაძემ, ევროპის ძიუდოს კავშირის პრეზიდენტმა ლასლო ტოთმა და ძიუდოს ფედერაციის პრეზიდენტმა ლევან ნოზაძემ მოაწერეს.
კონტინენტის პირველობაზე, რომელიც თბილისში მომავალი წლის 23-26 აპრილს გაიმართება, ევროპის არაერთი სახელოვანი ძიუდოისტი იასპარეზებს.

Georgia to host 2026 European Judo Championships
Georgia will host the 2026 European Judo Championships, Prime Minister Irakli Kobakhidze announced after meeting with European Judo Union (EJU) President László Tóth. The Georgian government confirmed the news, stating that preparations are already underway.
Kobakhidze emphasized the government’s commitment to strengthening cooperation with the EJU and ensuring the championship is organized at the highest level.
The official agreement was signed today by Georgia’s Minister of Sports Shalva Gogoladze, EJU President László Tóth, and Georgian Judo Federation President Levan Nozadze.
“The continental championship, set to take place in Tbilisi from April 23-26, 2026, will feature some of Europe’s most renowned judokas,” the statement released by Government Administration Press Service reads.