ირაკლი კობახიძემ ირანის ისლამური რესპუბლიკის ელჩთან გამოსამშვიდობებელი შეხვედრა გამართა
პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ირანის ისლამური რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან, მაჰმუდ ადიბთან გამოსამშვიდობებელი შეხვედრა გამართა.
მთავრობის ადმინისტრაციის ინფორმაციით, ირაკლი კობახიძემ დიპლომატს საქართველოში გაწეული ნაყოფიერი საქმიანობისა და ორმხრივ ურთიერთობებში შეტანილი წვლილისთვის მადლობა გადაუხადა და მომავალ საქმიანობაში წარმატება უსურვა.
შეხვედრისას კიდევ ერთხელ აღინიშნა, რომ საქართველო ერთგულად უჭერს მხარს ახლო აღმოსავლეთსა და სამხრეთ კავკასიაში მშვიდობისა და სტაბილურობის შენარჩუნებას.

Kobakhidze thanked the ambassador for his work in Georgia
Georgia’s Prime Minister Irakli Kobakhidze has held a farewell meeting with Iran’s Ambassador to Georgia, Mahmoud Adib, as the diplomat prepares to conclude his posting.
According to the government administration, Kobakhidze thanked the ambassador for his work in Georgia and for his contribution to bilateral relations between the two countries, wishing him success in his future diplomatic career.
During the meeting, both sides reaffirmed Georgia’s stated commitment to supporting peace and stability in the Middle East and the South Caucasus.