ირაკლი ფავლენიშვილი - კიდევ ერთხელ ვაჩვენოთ ჩვენ ქვეყანას და მთელ მსოფლიოსაც, რომ პროტესტი გრძელდება გამარჯვებამდე
დღეს უნდა ვიყოთ ძალიან ბევრი და დარწმუნებული ვარ, ასეც იქნება, -  ამის შესახებ “ნაციონალური მოძრაობის” გენერალური მდივნის მოადგილემ ირაკლი ფავლენიშვილმა განაცხადა.
მისივე თქმით, ეს არის უპრეცედენტო, უწყვეტი პროტესტი ქვეყნის ისტორიაში.
"ერთი წელი გავიდა იმის შემდგომ, რაც აბსოლუტურად სხვა ფაზაში გადავიდა ქართველი ხალხის ბრძოლა ტირანიის წინააღმდეგ, კიდევ ერთხელ ვაჩვენოთ, პირველ რიგში, ჩვენ ქვეყანას, ასევე საერთაშორისო საზოგადოებას და მთელ მსოფლიოსაც, რომ პროტესტი გრძელდება გამარჯვებამდე, ბოლომდე და ბოლომდე ნიშნავს გამარჯვებამდე პროტესტს. ეს არის უპრეცედენტო, უწყვეტი პროტესტი ჩვენი ქვეყნის ისტორიაში, მიუხედავად იმისა, რომ უპრეცედენტო იყო, მათ შორის რეპრესიები, რომელიც განხორციელდა ამ წლის მანძილზე. ხალხი მაინც არ გატყდა, მაინც აგრძელებს პროტესტს და რუსთაველის გამზირზე, ყოველ დღე, ათასობით ადამიანი იკრიბება. რა თქმა უნდა, დღეს უნდა ვიყოთ ძალიან ბევრი და დარწმუნებული ვარ, ასეც იქნება", - განაცხადა ირაკლი ფავლენიშვილმა.
დღეს, უწყვეტი პროტესტიდან ერთი წლის თავზე თბილისში საპროტესტო აქცია-მსვლელობა გაიმართება.
საპროტესტო მსვლელობა 19:00 საათზე თსუ-ს პირველ კორპუსიდან და საზოგადოებრივი მაუწყებლის ძველი შენობიდან დაიწყება. 20:00 საათიდან მოქალაქეები პარლამენტთან გადაინაცვლებენ.

UNM Deputy Secretary: protest in Tbilisi marks one year of continuous action
The protest march will begin at 19:00 from the first building of Tbilisi State University and the old building of the Public Broadcaster
Irakli Pavlenishvili, Deputy Secretary of the United National Movement (UNM), on Friday said that today’s protest in Tbilisi was expected to draw a large crowd.
According to Pavlenishvili, this represented an unprecedented, continuous protest in the history of the country.
"One year has passed since the struggle of the Georgian people against tyranny entered a completely different phase. Today, once again, we want to show - first and foremost to our country, but also to the international community and the world - that the protest continues until victory. Continuous protest means protesting until victory. This is an unprecedented, uninterrupted protest in our country’s history. Despite unprecedented repression over the past year, the people have not broken and continue to protest on Rustaveli Avenue every day, with thousands gathering. Naturally, today we must be very many, and I am confident we will be," Pavlenishvili said.
The protest march will begin at 19:00 from the first building of Tbilisi State University and the old building of the Public Broadcaster. From 20:00, participants will move toward the Parliament.