"სპეკულაციებზე პასუხის გაცემას ნამდვილად არ ვაპირებ“, - ასე უპასუხა დედაქალაქის მერმა კახა კალაძემ ჟურნალისტის შეკითხვას - ტელეკომპანია „იმედის” 26 მაისის „ქარდის“ მომწონებლებს შორის 1 500-ზე მეტი ტროლ-ბოტი გამოვლინდა. საუბარია „ქარდზე“, სადაც მერაბ კოსტავასა და ზვიად გამსახურდიასთან ერთად, ბიძინა ივანიშვილი იყო გამოსახული.
მისი თქმით, პარტია „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველოს“ საპატიო თავმჯდომარის ბიძინა ივანიშვილის სახელი უახლესი საქართველოს ისტორიაში ოქროს ასოებით ჩაიწერება, რადგან მან გაათავისუფლა ქვეყანა „ნაციონალური მოძრაობის“ რეჟიმისგან.
"სპეკულაციებზე პასუხის გაცემას ნამდვილად არ ვაპირებ. ბიძინა ივანიშვილი თავისი გადადგმული ნაბიჯებით, საქართველოს უახლეს ისტორიაში მართლაც ოქროს ასოებით ჩაიწერება. ყველას კარგად გვახსოვს, რა ხდებოდა 2012 წლამდე ქვეყანაში. ეს მხოლოდ მიხეილ სააკაშვილის რეჟიმი არ იყო. ჩვენ კარგად ვხედავთ, თუ რა ძალასთან გვქონდა საქმე - ამ შიდა მტრების, უსამშობლო ადამიანებისა და აგენტურის უკან რა ძალა იდგა. ეს ერთი ადამიანი გამოვიდა, სრულიად საქართველო დაირაზმა მის ირგვლივ და 2012 წელს ქვეყანა გათავისუფლდა იმ სისხლიანი რეჟიმისგან, რომელსაც მიხეილ სააკაშვილი და „ნაციონალური მოძრაობა“ წარმოადგენდნენ.
ბუნებრივია, ეს ფაქტი არ სიამოვნებთ, როგორც ქვეყნის შიგნით, ასევე ქვეყნის გარეთ მყოფ ძალებს, რომლებიც ვერ ისვენებენ. მათ სურვილი აქვთ, როგორმე ხელისუფლება შეცვალონ და თავიანთი აგენტურული ქსელის წარმომადგენლები მოიყვანონ, რომ შემდეგ მარტივად მიიღონ გადაწყვეტილებები და ჩვენი ქვეყანა გამოიყენონ თავიანთი ინტერესების გასატარებლად. მაგრამ ერთი რამ არ უნდა დაგვავიწყდეს, რომ დღეს ქართველი ხალხი იღებს გადაწყვეტილებას, ვინ იქნება ხელისუფლებაში და ვის ანდობს ქვეყნის ბედს“, - განაცხადა კახა კალაძემ.

Kaladze also accused forces inside and outside Georgia of seeking to change the government and bring their “agents” to power to advance foreign interests
Tbilisi Mayor Kakha Kaladze has dismissed allegations that more than 1,500 troll and bot accounts were among those that liked a 26 May social media post by Imedi TV featuring Bidzina Ivanishvili alongside Georgian independence leaders Merab Kostava and Zviad Gamsakhurdia.
“I am certainly not going to respond to speculation,” Kaladze said when asked by a journalist about the allegations.
Kaladze said Ivanishvili, honorary chairman of the ruling Georgian Dream - Democratic Georgia party, would be remembered “in golden letters” in Georgia’s modern history for his role in ending the United National Movement’s rule in 2012.
“Everyone remembers well what was happening in the country before 2012. It was not only Mikheil Saakashvili’s regime. We can clearly see what forces we were dealing with and what forces stood behind these internal enemies, people without a homeland and agents,” Kaladze said.
He said Ivanishvili had united the country around him and helped free Georgia from what he described as the “bloody regime” of Saakashvili and the United National Movement.
Kaladze also accused forces inside and outside Georgia of seeking to change the government and bring their “agents” to power to advance foreign interests.
“Today, it is the Georgian people who decide who will be in power and whom they will entrust with the fate of the country,” Kaladze said.