კახა კალაძე - პოლიციის მხრიდან ნებისმიერ გადაცდომას ყოველთვის მოჰყვება შესაბამისი რეაგირება
თბილისის მერი კახა კალაძე მიიჩნევს, რომ პოლიციის მხრიდან ნებისმიერ გადაცდომას სახელმწიფოს მხრიდან შესაბამისი რეაგირება მოჰყვება.
ამის შესახებ მან ერთ-ერთი მედიასაშუალების მიერ გავრცელებული იმ კადრების შეფასებისას განაცხადა, რომელიც პოლიციელების მხრიდან ძალადობას ასახავს.
“რა ფაქტიც ვნახეთ, ძალიან ცუდია, ვერ უძლებს კრიტიკას. მნიშვნელოვანია, რომ სახელმწიფოს მხრიდან ამას მაშინვე მოჰყვა რეაგირება. სამივე ადამიანი, როგორც შსს-ს განცხადებაში ვნახეთ, პასუხისგებაშია მიცემული. პოლიციის მხრიდან ნებისმიერ გადაცდომას, როგორც ამ შემთხვევაში მოხდა, მოჰყვება შესაბამისი რეაგირება. როგორც კი გამოვლინდა ფაქტი, გენერალურმა ინსპექციამ შესაბამისი მტკიცებულებები მოიპოვა, მაშინვე მოხდა მყისიერი რეაგირება”, - განაცხადა კახა კალაძემ.
მისივე შეფასებით, კონკრეტული ტელევიზიის ქმედება საკითხის მანიპულირებით და საზოგადოებაში ვნებათაღელვის გამოწვევით აიხსნება.
“მეორე სამწუხარო ფაქტია, რომ კონკრეტულმა ტელევიზიამ ეს იცოდა, შესაბამის უწყებას მიწოდებული ჰქონდა ინფორმაცია და მიზანმიმართულად არ გაავრცელეს. მიზეზი მარტივი ასახსნელია - უნდოდათ, საზოგადოებაში ვნებათაღელვა გამოეწვიათ. პირველი შემთხვევა არ არის, როცა რიგი ტელევიზიები გარკვეული საკითხით მანიპულირებენ. ამ ტელევიზიებს მორალი არ მოეთხოვებათ. ვიცით მათი დღის წესრიგი - ყოველდღიური ტყუილი, ცილისწამება”, - განაცხადა კახა კალაძემ.

Mayor Kaladze: any misconduct by police will always be followed by appropriate response
Tbilisi Mayor Kakha Kaladze says any misconduct by police officers is met with a prompt response from the state.
Commenting on footage circulated by a media outlet allegedly showing police violence, Kaladze said the actions seen in the video were “very bad” and unacceptable.
“What we saw is very bad and cannot withstand criticism. It is important that the state reacted immediately. As we saw in the Interior Ministry’s statement, all three individuals have been held accountable. Any misconduct by police, as in this case, is followed by an appropriate response. As soon as the incident was identified, the General Inspection obtained the relevant evidence and immediate action was taken,” Kaladze said.
He also accused a television channel of manipulating the issue to provoke public unrest.
“A second regrettable fact is that a specific TV channel knew about this and had been informed by the relevant agency, but deliberately did not publish it. The reason is simple — they wanted to provoke public tension. This is not the first time certain media outlets have manipulated issues. These channels are driven by an agenda of daily lies and defamation,” he added.