ხატია დეკანოიძე - ეს არის უპატივცემულობა, წარმოუდგენლად ამაზრზენი ფორმულა უკრაინის მიმართ, რომელსაც ძალიან დიდი ხანია იყენებს "ქართული ოცნება"
ეს არის უპატივცემულობა, წარმოუდგენლად ამაზრზენი ფორმულა უკრაინის მიმართ, რომელსაც ძალიან დიდი ხანია იყენებს "ქართული ოცნება", - ამის შესახებ “ერთიანობა – ნაციონალური მოძრაობის” ეროვნული კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილემ ხატია დეკანოიძემ განაცხადა.
მისივე თქმით, ეს არის რუსული პოზიცია.
"ეს ფსიქოლოგიური ძალადობა, რომელსაც "ქართული ოცნების" რეჟიმი იყენებს პროპაგანდისტულად ძალიან დიდი ხანია, აღწერს ორ ძირითად მიმართულებას - ეს არის ტყუილი და აგვისტოს ომზე მათმა კონკრეტულმა გზავნილებმა ეს დაადასტურა იმიტომ, რომ ეს არის რუსული პოზიცია და არა საქართველოს ეროვნული ინტერესებიდან გამომდინარე პოზიცია და მეორე - დაადასტურა ბოლო სამშვიდობო შეთანხმებამ აზერბაიჯანსა და სომხეთს შორის.
აუცილებლად უნდა ვთქვა, ეს არის უპატივცემულობა, წარმოუდგენლად ამაზრზენი ფორმულა უკრაინის მიმართ, რომელსაც ძალიან დიდი ხანი იყენებს "ქართული ოცნება", -  განაცხადა ხატია დეკანოიძემ.
წინასაარჩევნოდ ქალაქში "ქართული ოცნების" ბანერებზე უკრაინაში მიმდინარე ომის შედეგად დანგრეული შენობებია ასახული წარწერით -  "არა ომს, აირჩიე მშვიდობა".

Dekanoidze criticised pre-election billboards in Georgian cities that feature images of destroyed buildings in Ukraine alongside the slogan “No to war, choose peace”
Khatia Dekanoidze, deputy chair of the National Committee of the United National Movement, has accused the ruling Georgian Dream party of showing “disrespect” towards Ukraine by using what she called an “unbelievably disgusting formula” in its political messaging.
Speaking on Wednesday, Dekanoidze said Georgian Dream’s stance reflected “a Russian position, not one based on Georgia’s national interests”, pointing to the party’s rhetoric about the 2008 Russia-Georgia war and its reaction to the recent peace agreement between Azerbaijan and Armenia.
She further criticised pre-election billboards in Georgian cities that feature images of destroyed buildings in Ukraine alongside the slogan “No to war, choose peace”.
Dekanoidze claimed this was part of a long-running “psychological violence” campaign used by the government for propaganda purposes.