ხატია დეკანოიძე – ყველანაირი საპარლამენტო საქმიანობა ამ რეჟიმის პირობებში არის ანტისახელმწიფოებრივი ქმედება ოპოზიციის მხრიდან
ყველანაირი საპარლამენტო საქმიანობა ამ რეჟიმის პირობებში არის მხოლოდ და მხოლოდ ანტისახელმწიფოებრივი ქმედება ოპოზიციის მხრიდან, –  ამის შესახებ “ერთიანობა – ნაციონალური მოძრაობის” ეროვნული კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილემ ხატია დეკანოიძემ განაცხადა
მისივე თქმით, სიები ჩახსნილია და საბოლოო გადაწყვეტილებისთვის განცხადებებიც მალე დაიწერება.
“მანდატების გაუქმება იქნება უკვე საბოლოო დასტური იმის, რომ ეს პარლამენტი არის ერთპარტიული, რომელიც ნამდვილად არის მიტაცებული არჩევნების და ყველაზე უფრო მძიმე – რუსული რეჟიმის მმართველობის გამოხატვა.
სიები ჩახსნილია, მე ვერ გეტყვით, ზუსტად როდის დაიწერება მანდატებზე განცხადება, მაგრამ ეს იქნება უახლოეს მომავალში.
ყველანაირი საპარლამენტო საქმიანობა ამ რეჟიმის პირობებში არის მხოლოდ და მხოლოდ ანტისახელმწიფოებრივი ქმედება ოპოზიციის მხრიდან”, – განაცხადა ხატია დეკანოიძემ.

Khatia Dekanoidze, Deputy Chairwoman of the National Committee of the Unity – National Movement, has claimed that parliamentary activities under the “current regime” were entirely anti-state actions by the opposition.
Dekanoidze highlighted that the process for canceling parliamentary mandates was underway, describing it as a pivotal step to expose the legislature as a “one-party parliament.”
“The cancellation of the mandates will be the final proof that this parliament is a one-party one, truly obsessed with elections and, most importantly, the expression of the Russian regime’s rule,” Dekanoidze asserted, adding that the decision on mandates will be finalized soon.
She reiterated her stance, stating: “All parliamentary activities under this regime are solely and exclusively anti-state actions by the opposition.”