ხატია დეკანოიძე – ვფიქრობ, რომ გარდაუვალია 26 ოქტომბერს ქართველი ხალხის ნების გამოხატვა
მე ვფიქრობ, რომ გარდაუვალია 26 ოქტომბერს ქართველი ხალხის ნების გამოხატვა. 2012 წელს ბიძინა ივანიშვილის ხელისუფლებაში მოსვლის პირველივე დღიდან ვხედავთ, რომ არის იზოლაციის მცდელობა ბიძინა ივანიშვილის მხრიდან, – ამის შესახებ “ნაციონალური მოძრაობის” ეროვნული კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილემ ხატია დეკანოიძემ განაცხადა.
მისივე თქმით, “ქართული ოცნება” მოწყვეტილია ცივილიზებული სამყაროსგან.
“მე ვფიქრობ, რომ გარდაუვალია 26 ოქტომბერს ქართველი ხალხის ნების გამოხატვა. 2012 წელს ბიძინა ივანიშვილის ხელისუფლებაში მოსვლის პირველივე დღიდან ვხედავთ, რომ არის იზოლაციის მცდელობა ბიძინა ივანიშვილის მხრიდან. მე მას 12 წლის წინაც ვხედავდი, როგორც საფრთხეს ჩვენი ქვეყნისთვის. ამიტომ, ჩვენი არჩევანი არის ძალიან მარტივი. “ქართული ოცნება” არის საერთოდ მოწყვეტილი ცივილიზებულ სამყაროს, ისინი საქართველოს მოსახლეობას წირავენ იზოლაციისკენ, რაც რეალურად არის ემიგრაცია, შიმშილი, გახლეჩილი ოჯახები. მათ აინტერესებთ მხოლოდ საკუთარი კეთილდღეობა”, – განაცხადა ხატია დეკანოიძემ.

Ruling Georgian Dream is detached from the civilized world, says opposition leader
Khatia Dekanoidze, Deputy Chair of the National Committee of the opposition party United National Movement (UNM), has sharply criticized the ruling Georgian Dream (GD) party, claiming that it has detached itself from the global civilized community.
In her statement, Dekanoidze pointed to what she sees as increasing political isolation under the leadership of GD founder and Honorary Chair, Ex-Prime Minister Bidzina Ivanishvili since his rise to power in 2012.
“From the very first day that Bidzina Ivanishvili came to power, we have seen an ongoing attempt of isolation,” the opposition MP stated. She went on to suggest that October 26 elections will be a critical day for the Georgian people to express their will, calling it inevitable that the public will reject the current government’s trajectory.
Dekanoidze emphasized that the ruling party is leading the country towards isolation, which she claims is pushing Georgians into emigration, poverty, and fractured families.
“Their interest lies solely in their own well-being, while they sacrifice the people of Georgia,” she added.