ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტში განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს  ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით, უკრაინის მოქალაქე, 1988 წელს დაბადებული ლ.შ. ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტში დააკავეს.
"სამართალდამცველებმა ბრალდებულის პირადი და დროებითი საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ გამზადებული, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით, 91 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული ნივთიერება „მეთადონი". პოლიციის მიერ, ასევე, ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები, წებოვანი ლენტები და ელექტრო სასწორი.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მესამე ნაწილისა და 260-ე კვარტა მუხლის მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს", - აცხადებენ შსს-ში.

Ukrainian citizen arrested in Adjara for possession, distribution of methadone
Officers of the Adjara Main Division of the Ministry of Internal Affairs’ Central Criminal Police Department have arrested a Ukrainian citizen, L.Sh., born in 1988, on charges of illegally purchasing, possessing, and facilitating the distribution of a particularly large quantity of narcotic drugs. The arrest took place in Khelvachauri Municipality.
The Ministry of Internal Affairs on Monday said a search of the suspect’s person and temporary residence resulted in the seizure of a large batch of methadone prepared for sale - 91 individually packaged doses. Police also confiscated materials used for packaging narcotics, including adhesive tapes and an electronic scale.