კლინტონი – ამაყი ვარ, რომ ვუერთდები მსოფლიო ლიდერებს, რომლებიც დგანან ქართველი ხალხისა და სალომე ზურაბიშვილის სოლიდარობისთვის
ამაყი ვარ, რომ ვუერთდები მსოფლიო ლიდერებს მსოფლიოს გარშემო, რომლებიც დგანან ქართველი ხალხისა და სალომე ზურაბიშვილის სოლიდარობისთვის, საქართველოს ისტორიაში ასეთ კრიზისულ დროს, – ამის შესახებ აშშ-ს ყოფილი სახელმწიფო მდივანი ჰილარი კლინტონი სოციალურ ქსელში წერს.
“ამაყი ვარ, რომ ვუერთდები მსოფლიო ლიდერებს მსოფლიოს გარშემო, რომლებიც დგანან ქართველი ხალხისა და სალომე ზურაბიშვილის სოლიდარობისთვის, საქართველოს ისტორიაში ასეთ კრიზისულ დროს.
საქართველო არ არის იზოლირებული შემთხვევა: იგი არის კრიტიკული ბრძოლის ველი ავტორიტარიზმსა და დემოკრატიას შორის გლობალურ ბრძოლაში”, – წერს კლინტონი.

Hillary Clinton expresses solidarity with Georgian people and President Zourabichvili
Former US Secretary of State Hillary Clinton took to Instagram to voice her support for the Georgian people and President Salome Zourabichvili amid ongoing political unrest in the country.
“I’m proud to join leaders from around the world in standing in solidarity with the Georgian people and President Salome Zourabichvili during this critical juncture in Georgia’s history,” Clinton wrote.
Highlighting the broader implications of the situation, she added:
“Georgia is not an isolated case: it is a critical battleground in the global struggle between authoritarianism and democracy.”
Her statement comes as tensions continue to rise in Georgia, with pro-European protests and concerns about government crackdowns fueling international attention.