კორეის რესპუბლიკის პრეზიდენტი ლი ჯე მიუნგი პრეზიდენტ მიხეილ ყაველაშვილს საქართველოს დამოუკიდებლობის დღეს ულოცავს.
კორეის რესპუბლიკის პრეზიდენტი მისალოც წერილში კორეისა და საქართველოს თანამშრომლობის განვითარების მნიშვნელობაზე ამახვილებს ყურადღებას, რომელიც მტკიცე მეგობრობასა და გულწრფელ ნდობაზეა დაფუძნებული.
"თქვენო აღმატებულებავ,
კორეის რესპუბლიკის მთავრობისა და ხალხის სახელით, მაქვს პატივი, დამოუკიდებლობის დღესთან დაკავშირებით, გულწრფელი მილოცვა გადავცე თქვენს აღმატებულებას და ქართველ ხალხს.
ძალიან მნიშვნელოვნად მიმაჩნია ის ფაქტი, რომ კორეა და საქართველო კვლავ განაგრძობენ თანამშრომლობითი ურთიერთობების განვითარებას, რაც მტკიცე მეგობრობასა და გულწრფელ ნდობაზეა დაფუძნებული.
მოუთმენლად ველი ჩვენს ორ ქვეყანას შორის მეგობრული კავშირების განმტკიცებას და თანამშრომლობის პერსპექტივების გაფართოებას, სხვადასხვა სფეროში მჭიდრო კომუნიკაციის გზით.
თქვენო აღმატებულებავ, გთხოვთ, მიიღოთ ჩემი საუკეთესო სურვილები საქართველოს ხანგრძლივი პროგრესისა და კეთილდღეობისთვის, თქვენი აღმატებულების ჯანმრთელობისა და ქართველი ხალხის ბედნიერებისთვის“, - აღნიშნულია მისალოც წერილში.

Lee highlighted the importance of continued cooperation between South Korea and Georgia, describing bilateral relations as being based on strong friendship and sincere trust
President of South Korea Lee Jae-myung has congratulated Georgian President Mikheil Kavelashvili and the Georgian people on the occasion of Georgia’s Independence Day.
Lee highlighted the importance of continued cooperation between South Korea and Georgia, describing bilateral relations as being based on strong friendship and sincere trust.
The South Korean president said he looked forward to strengthening ties and expanding cooperation between the two countries through closer communication across various sectors.
Lee also extended his wishes for Georgia’s continued progress and prosperity, as well as good health for Kavelashvili and happiness for the Georgian people.