კორონავირუსის 3 988 ახალი შემთხვევიდან 1 699 თბილისში გამოვლინდა
Stopcov.ge-ზე გამოქვეყნებული ინფორმაციის თანახმად, დღეს ქვეყანაში გამოვლენილი ინფიცირების 3 988 ახალი შემთხვევიდან: თბილისში გამოვლენილია 1 699  შემთხვევა, აჭარა – 239, იმერეთი – 658, ქვემო ქართლი – 215, შიდა ქართლი – 312, გურია – 158, სამეგრელო – ზემო სვანეთი – 301, კახეთი – 170, მცხეთა-მთიანეთი – 131, სამცხე-ჯავახეთი – 72, რაჭა-ლეჩხუმი და ქვემო სვანეთი – 33.
ამ ეტაპზე ინფიცირების მიმდინარე აქტიური შემთხვევა 40 964 საიდანაც: 5 999 ადამიანი მკურნალობს საავადმყოფოში, მათ შორის, თბილისის საავადმყოფოებში – 2 360, აჭარაში – 511, იმერეთში – 1 273.
ამ ეტაპზე მძიმე პაციენტია 1 479 პირი, მათ შორის, თბილისში – 596, აჭარაში – 124, იმერეთში – 440. ხელოვნური სუნთქვის აპარატზე იმყოფება 323 პირი,  მათგან თბილისში – 171, აჭარაში – 38, იმერეთში – 31.
1 151 ადამიანი მოთავსებულია კლინიკურ-სასტუმროებში, მათ შორის 736 – თბილისში, 265 – აჭარაში. 33 814 პირი ვირუსის მკურნალობის კურსს გადის საცხოვრებელ ბინაზე.
ამ ეტაპისთვის თვითიზოლაციაში იმყოფება 36 926  ადამიანი.