ქვემო ქართლის პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით, 2007 წელს დაბადებული ა.ი. და 1990 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ა.მ. რუსთავის მუნიციპალიტეტში სხვადასხვა დროს დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, ასევე, საგამოძიებო ექსპერიმენტის დროს, მითითებული ადგილებიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ გამზადებული - ჯამში 33 შეკვრა ნარკოტიკული საშუალება „ტეტრაჰიდროკანაბინოლი“ და “ალფა პვპ”.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 260-ე კვარტა და 19-260-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 20 წლამდე ან უვადო აღკვეთას ითვალისწინებს.

Two arrested in Rustavi on drug trafficking charges, including minor
Police in Georgia have arrested two individuals, including a minor, on charges related to the illegal purchase, possession and facilitation of the sale of large and particularly large quantities of drugs.
Officers from the Kvemo Kartli Police Department detained A.I., born in 2007, and A.M., born in 1990 and previously convicted, in the municipality of Rustavi at different times.
Law enforcement officers said that searches of the suspects’ persons and residences, as well as investigative experiments, led to the seizure of 33 packages of narcotic substances prepared for sale. The substances were identified as Tetrahydrocannabinol (THC) and Alpha-PVP.