შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით, სამი პირი: 2002 წელს დაბადებული ე.შ., 1970 წელს დაბადებული ო.ო. და 1987 წელს დაბადებული მ.ა. რუსთავსა და ფონიჭალაში სხვადასხვა დროს დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, სამართალდამცველებმა, ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკისას, ასევე, საგამოძიებო ექსპერიმენტის დროს მათ მიერ მითითებული ადგილებიდან, სარეალიზაციოდ დაფასოებული სხვადასხვა სახის დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება ნივთმტკიცებად ამოიღეს, მათ შორის: "ალფა-პვპ", "მეთადონი“ და "გამომშრალი მარიხუანა“.

The crime carries penalties of up to 20 years in prison or life imprisonment
Police in central Georgia have arrested three individuals on suspicion of illegal possession and distribution of drugs in large and particularly large quantities, the Interior Ministry has said.
Officers from the Ministry of Internal Affairs of Georgia detained the suspects - identified by their initials as E.Sh. (born 2002), O.O. (born 1970) and M.A. (born 1987) - during separate operations in Rustavi and the Ponichala area of Tbilisi.
Searches of the suspects’ homes and persons, as well as investigative experiments, led to the seizure of various drugs intended for sale.