ლევან ხაბეიშვილი - ვერაფერს ვეღარ გადაალაგებს, პოლიტიკური გუნდი აღარ ჰყავს, ეს კაცი აღარც ქუჩაში უნდა ვინმეს და აღარც პოლიტიკაში, აღარც ხალხს უნდა
1133
ბიძინას არაფრის თავი აღარ აქვს, ვერაფერს ვეღარ გადაალაგებს, პოლიტიკური გუნდი აღარ ჰყავს, ეს კაცი აღარც ქუჩაში უნდა ვინმეს და აღარც პოლიტიკაში, აღარც ხალხს უნდა, - ამის შესახებ "ნაციონალური მოძრაობის” პოლიტსაბჭოს თავმჯდომარემ ლევან ხაბეიშვილმა განაცხადა.
მისივე თქმით, ივანიშვილი აღარც ქუჩაში უნდა ვინმეს და აღარც პოლიტიკაში.
"ბიძინა ივანიშვილს არ უნდა, რომ ლევან ჯანგველაძის მკვლელობაში იყოს გარეული, მაგრამ გარეულია, რადგან მის გარეშე ეს ვერ მოხდებოდა, ახლა პირის მობანა გადაწყვიტა და ის ხალხი ზვარაკად შესწირა და თქვა, რომ მას არაფერი გაუკეთებია. ბიძინა არის საკუთარი თავის გადარჩენაზე. უნდა ესმოდეს ყველას, რომ პოლიტიკური გუნდი რომ ერქვათ, ხომ უტირა დედა, ღარიბაშვილი ხომ ვერ გამოდის სახლიდან, ლილუაშვილი ხომ იმალება, მიქაძეები, რომლებიც ეხმარებოდნენ ივანიშვილს, მის ყველა დავალებას ასრულებდნენ, დასდევდნენ ადამიანებს საცემად, ჟურნალისტები რომ სცემეს, თქვეს რომ მათი დაორგანიზებული იყო. ახლა ეს ხალხი ივანიშვილმა მოიშორა, ბიძინას არაფრის თავი აღარ აქვს,  ვერაფერს ვეღარ გადაალაგებს, პოლიტიკური გუნდი აღარ ჰყავს და გეკა და ფოხანაშვილი თუ ჰგონია ვინმეს პოლიტიკური გუნდი, არ ვიცი. ოხანაშვილი რომ არის სუსის უფროსი, უკვე კლასიკაა დაცინვის მათ შორის სპეცსამსახურის თანამშრომლებისთვის, რომლებიც რუსეთის სპეცსამსახურად გადაიქცა, მაგრამ ვისაც თავი სპეცსამსახურში ჰგონია და ოხანა უფროსობს, ეს არის ანეკდოტი.
ივანიშვილი აღარც ქუჩაში უნდა ვინმეს და აღარც პოლიტიკაში, აღარც ხალხს უნდა. ეს კაცი არ უნდა არავის, ეს კაცი სუსტი კი არა, ქმედითი აღარ არის და ეტყობა ფეხის ყველა ნაბიჯზე. ისიც ვერ გაარკვია, ვისი მხარე დაიჭიროს და ახლა ერთადერთი უნდა ფული, რომ ბიტკოინებში გადაიტანოს, რომ ვერ წაართვას ვინმემ, იმიტომაა, რომ გიჟივით დასდევს ბიტკოინებს. და კიდევ, ბიძინას მინდა ვუთხრა - 200 თუ 250 ბიტკოინი აქვს მამუკა მდინარაძეს და მოიკითხე, გრიგორიჩ, შენი სანქციების პარალელურად, ამ კაცმა ფული იშოვა და მოიკითხე, დაგეწია ლამის ეს კაცი", - განაცხადა ლევან ხაბეიშვილმა.

Levan Khabeishvili, chair of the political council of Georgia’s opposition United National Movement (UNM), has claimed ruling Georgian Dream founder Bidzina Ivanishvili “has no political team left” and “is no longer wanted by anyone — in the streets, in politics, or by the people.”
“Ivanishvili has no strength left, he can no longer rearrange anything, he no longer has a political team,” Khabeishvili said.
Khabeishvili also accused Ivanishvili of being connected to the murder of businessman Levan Jangveladze, alleging that the crime could not have occurred without his involvement. “Now he has decided to wash his hands and sacrifice those people, claiming he had nothing to do with it. Ivanishvili is focused solely on saving himself,” he said.
The UNM politician further criticised figures he described as Ivanishvili’s remaining associates, referring to them as ineffective, and mocked the appointment of Anri Okhanashvili as Head of the State Security Service of Georgia, calling it “a joke even among security officers, who have turned into a Russian intelligence service.”
Khabeishvili also alleged that Ivanishvili’s main priority now is to transfer money into Bitcoin to protect it from seizure, claiming that Mamuka Mdinaradze, the Executive Secretary of the Georgian Dream party and leader of the parliamentary majority, owns “200 or 250 Bitcoins” and has profited despite sanctions.
“Ivanishvili is not just weak - he is no longer capable. It’s visible in every step he takes,” Khabeishvili said.