ლევან ნიკოლეიშვილი - ვიღაც რომ უზარმაზარი თანხის არალეგალურად გათეთრებას ცდილობს, ეს კარგი საქმისთვის არ არის გამიზნული
“ერთიანი ნეიტრალური საქართველოს” წევრი ლევან ნიკოლეიშვილი პროკურატურის მიერ  უპრეცედენტო ოდენობის - 624 მილიონი აშშ დოლარის და 35 მილიონი ევროს უკანონო შემოსავლის ლეგალიზაციის ფაქტზე ერთი პირის დაკავებას ეხმიანება.
“ვიღაც, რომ დიდი, უფრო სწორად უზარმაზარი თანხის არალეგალურად გათეთრებას ცდილობს,  ბევრი ფიქრი არ უნდა იმას რომ ეს კარგი საქმისთვის არ არის გამიზნული. ამ საქმეს კი არეულობა, დესტაბილიზაცია, გადატრიალება, რევოლუცია ჰქვია - მიზანი კი ხალხის უმრავლესობით არჩეული ხელისუფლების შეცვლაა. ამ შეცვლის ავტორები კი უდავოდ ის დაუძინებელი უცხოელი „მეგობრები“ და ძველი თუ ახლად გამოჩეკილი ოპოზიციონერები არიან, რომლებმაც მრავალგზის მცდელობის მიუხედავად, ეს ვერ მოახერხეს. რატომღაც ფიქრობენ, რომ დიდი ფულისა, „დამკრიშველების“ თუ  აქაური აგენტურის მეშვეობით არეულობა თავის გაგრძელებებით შესაძლებელი იქნება. ეს სცენარი, შესაბამისი სამართალდამცავი უწყებების წყალობით ჩავარდა, დარწმუნებით შემიძლია გითხრათ, სხვა მცდელობებიც კრახით დასრულდება. მანამდე კი გამოძიება კვლავ გრძელდება და როგორც ჩანს, არეულობის მოსურნეები თუ ორგანიზატორებიც, ადგილობრივიც და უცხოელიც აუცილებლად გამომჟღავნდებიან”, - წერს ნიკოლეიშვილი.

Levan Nikoleishvili links $624m and €35m money-laundering case to attempts at destabilisation
Levan Nikoleishvili, member of the political party United Neutral Georgia, on Tuesday commented on the money-laundering case in which the Prosecutor’s Office, in cooperation with the State Security Service, arrested one individual accused of laundering $624 million and €35 million.
Nikoleishvili said that attempts to launder such enormous sums are rarely intended for legitimate purposes.
“When someone tries to illegally launder such a massive amount of money, it is clear that this is not for a good cause. This scheme is about chaos, destabilisation, a coup, a revolution - the goal being to overturn the Government elected by the majority of the people.
“The architects of this change are undoubtedly the persistent foreign ‘friends’ and both old and newly emerged opposition figures, who, despite multiple attempts, failed to succeed. For some reason, they thought that with large sums of money, ‘facilitators,’ or local agents, they could provoke chaos.
“Thanks to the relevant law enforcement agencies, this scenario has failed. I can say with certainty that other attempts will also end in failure. Meanwhile, the investigation continues, and the instigators - both local and foreign - will inevitably be revealed,” Nikoleishvili wrote on social media.