მამუკა მდინარაძე - გეკა გელაძე არის გამორჩეული პროფესიონალი, მინდა მივესალმო მის ნაბიჯებს ბოლო დღეების განმავლობაში ქვეყანაში განხორციელებული გარკვეული რეფორმატორული მიდგომების შესახებ
უნდა მივეჩვიოთ, რომ არ გავაკეთოთ განცხადებები იმ ლოგიკაზე, რომელი ლოგიკითაც მოქმედებს სხვა. ლოგიკაზე თუა საუბარი, გეკა გელაძეს უნდა ჰკითხოთ, რა ლოგიკით განხორციელდა გადანაცვლებები. ალბათ, 90 პროცენტზე მეტი იყო როტაცია და ბუნებრივია, ამას მივესალმებით, - განაცხადა საპარლამენტო უმრავლესობის ლიდერმა მამუკა მდინარაძემ შსს-ში განხორციელებული საკადრო ცვლილებების შესახებ.
მამუკა მდინარაძეს მიაჩნია, რომ 7 და 10 წელი ერთი და იგივე თანამდებობაზე ადამიანი არ უნდა მუშაობდეს. ის აღნიშნავს, რომ საკადრო ცვლილებებს ახორციელებენ პროფესიონალები. გეკა გელაძემ კი მიიღო გამოწვევა, რომ კიდევ უფრო გააუმჯობესოს ასეთი რეფორმატორული დინამიკა.
"მე პირადად მიმაჩნია, რომ  7 და 10 წელი ერთი და იგივე თანამდებობაზე განსაკუთრებით, აღმასრულებელ რგოლში, საპოლიციო და მსგავს უწყებებში ადამიანი არ უნდა მუშაობდეს. შემიძლია ვაჟა სირაძის მაგალითი მოვიტანო.  უდავოდ სერიოზული პროფესიონალია და თავისი ქვეყნის ერთგული ჯარისკაცი. ის დიდი წარმატებით ართმევდა და ართმევს თავს თავის მოვალეობას და მისმა პერსონამ ბევრჯერ დაამტკიცა, რომ მას შეუძლია სამაგალითო პოლიციელი იყოს. ის გადავიდა ასევე ძალიან საპასუხისმგებლო თანამდებობაზე, თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის უფროსად. ასევე შეგვიძლია გავყვეთ თითოეული მათგანის პოზიციურ ცვლილებას. პროფესიონალები ახორციელებენ ამ ცვლილებას.
გეკა გელაძე არის ერთ-ერთი გამორჩეული პროფესიონალი ამ საქმეში და დარწმუნებული ვარ, საკადრო გადაადგილებები, მათ შორის, როგორც სხვა რამ არ ეშლება და სწორად მართავს თავის უწყებას, ამასაც სწორად განახორციელებს და ასევე, მინდა მივესალმო მის ნაბიჯებს ბოლო დღეების განმავლობაში ქვეყანაში განხორციელებული გარკვეული რეფორმატორული მიდგომების შესახებაც კი. ვახტანგ გომელაური ძალიან დიდი წარმატებით ართმევდა ამ ყველაფერს თავს და გეკა გელაძემ მიიღო გამოწვევა, კიდევ უფრო გააუმჯობესოს ასეთი რეფორმატორული დინამიკა. ჩვენი მიდგომაა, რომ არ იყვნენ პრივილეგირებული და ნაკლებად პრივილეგირებული ადამიანები. ყველამ უნდა იცოდეს, რომ დარღვევა ყველასთვის არის დარღვევა და ამ მიდგომას კიდევ უფრო თუ განამტკიცებს გეკა გელაძე, ბუნებრივია,. ამას მივესალმებით და პირიქით, მოვუწონებთ და ხელს შევუწყობთ ამ მიდგომაში“, - განაცხადა მამუკა მდინარაძემ.

Mdinaradze also praised former Interior Minister Vakhtang Gomelauri for what he called “very successful” work and noted that Geladze had accepted the challenge of advancing the ministry’s reformist trajectory.
The leader of Georgia’s parliamentary majority has welcomed a reshuffle within the Ministry of Internal Affairs, describing the move as a step toward strengthening institutional discipline and professional standards.
Speaking to reporters on Tuesday, Mamuka Mdinaradze, the head of the ruling Georgian Dream faction in Parliament, said that more than 90 percent of staff had been rotated within the ministry, a move he described as “natural” and “necessary.”
“We should not rely on the logic others use,” Mdinaradze remarked. “If we’re talking about logic, then let’s ask Geka (Gela) Geladze what kind of logic was behind these transfers.”
According to Mdinaradze, the reshuffle was being led by seasoned professionals and was aimed at refreshing key institutions.
“I personally believe that a person should not hold the same post for 7 or 10 years, especially in law enforcement or the executive branch,” Mdinaradze said, pointing to the example of Vazha Siradze, a longtime police official who recently assumed a new post as the head of the Tbilisi Police Department.
Describing Siradze as “a loyal soldier of his country” and “an exemplary policeman,” Mdinaradze stressed that the reforms were not a purge, but rather a strategic realignment led by capable individuals.
He expressed confidence in Geladze’s leadership, calling him “an outstanding professional,” and said the reforms would help enforce the principle that “a violation is a violation for everyone.”
“The approach we support is clear: there should be no privileged and less privileged individuals,” Mdinaradze concluded.