მამუკა მდინარაძე – ის ადამიანები, რომლებიც დღეს ანწუხელიძის სახელს ეფარებიან, არიან ანწუხელიძისა და სხვა გმირი სამხედროებისთვის ომის დანაშაულის დაბრალების მხარდამჭერები
ბოდიშს ვუხდი საზოგადოებას, ვისაც მოუწია ჩემი და იმ ადამიანის მიმოწერის წაკითხვა, ვინც უსაზიზღრესი სიტყვებით დაიწყო შეურაცხყოფა. კარგი იქნება ასეთმა ხალხმა გაათვიცნობიეროს, როგორი ფორმით, რაში და რისთვის იყენებენ ანწუხელიძეზე ომის დანაშაულის დამბრალებლი ანტიეროვნული ძალები, – ამის შესახებ სოციალურ ქსელში “ქართული ოცნების” აღმასრულებელი მდივანი მამუკა მდინარაძე წერს.
“ძალიან მწარე სიმართლე!
ორი დღეა სრული ისტერიაა კოლექტიურ ნაცმოძრაობაში. გასაგებ მიზეზთან ერთად, მათ ძალიან აწუხებთ კომისიის გამოძიება აგვისტოს ომის თემაზე, სადაც:
დადგინდა, რომ ცეცხლის გახსნის ბრძანება მიხეილ სააკაშვილმა გასცა 2008 წლის 7 აგვისტოს 23 საათსა და 45 წუთზე. ამას თავად დავალების მიმღები  გენერალი გოგავაც ადასტურებს.
“⁠ნაციონალურმა მოძრაობამ” ინფორმაციის არსებობის მიუხედავად, არ გააფრთხილა კოდორის და ცხინვალის რეგიონის მოსახლეობა, რითაც სიკვდილისთვის გაწირა საკუთარი ქვეყნის ათასობით მოქალაქე.
⁠ომიდან ორი თვის თავზე მხარი დაუჭირა ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეის რეზოლუციას, რომლითაც:
აღიარეს ომის დაწყება!
ქართველ სამხედროებს დააბრალეს ომის დანაშაული!
შესაბამისად, ის ადამიანები, რომლებიც დღეს ანწუხელიძის სახელს ეფარებიან, არიან ანწუხელიძისა და სხვა გმირი სამხედროებისთვის ომის დანაშაულის დაბრალების მხარდამჭერები, რუსების სასარგებლოდ!
სწორედ ამის გადაფარვას ცდილობენ ბოლო ორი დღის განმავლობაში ატეხილი ისტერიით!
P.S. ბოდიშს ვუხდი საზოგადოებას, ვისაც მოუწია ჩემი და იმ ადამიანის მიმოწერის წაკითხვა, ვინც დაგეგმილი და ორგანიზებული კამპანიის ფარგლებში, ათობით ადამიანიდან ერთ-ერთმა, უსაზიზღრესი სიტყვებით, პირადი მიმოწერის დროს, დაიწყო შეურაცხყოფა და როგორც კი თქვა, რომ გოგო იყო (რისი წარმოდგენაც მის მიერ გამოყენებული სიტყვების გამო აქამდე შეუძლებელი მეგონა:), ბუნებრივია, აღარ გავაგრძელე იმ ფორმით პასუხის გაცემა…
საკმაოდ ვრცელი მიმოწერიდან მხოლოდ მცირე მონაკვეთი გაასაჯაროვა და მოიტყუა, რომ თითქოს თავად არ იყო შეურაცხყოფის ინიციატორი. ზოგადად, ასეთი მდარე მანიპულაციებით საზრდოობს ნაცური პიარი…
კარგი იქნება ასეთმა ხალხმა გაათვიცნობიეროს, როგორი ფორმით, რაში და რისთვის იყენებენ ანწუხელიძეზე ომის დანაშაულის დამბრალებლი ანტიეროვნული ძალები!” – წერს მამუკა მდინარაძე სოციალურ ქსელში.

GD’s Mdinaradze fires back at critics, accuses opposition of war narrative manipulation
Ruling Georgian Dream (GD) Executive Secretary, Mamuka Mdinaradze, has strongly responded to recent criticism, accusing the opposition of distorting the narrative around the 2008 August War and manipulating the legacy of fallen Georgian soldier Giorgi Antsukhelidze for political purposes.
In a social media post, Mdinaradze stated that the opposition’s outrage was an attempt to overshadow findings from the parliamentary commission investigating 2008 war crimes. According to him, the commission confirmed that then-President Mikheil Saakashvili ordered the opening of fire on August 7, 2008, at 23:45—a claim supported by General Gogi Gogava. He also accused the United National Movement (UNM) of failing to warn civilians in conflict zones and later endorsing a European resolution that blamed Georgian soldiers for war crimes.
Mdinaradze argued that those now invoking Antsukhelidze’s name had previously supported narratives harmful to Georgian troops, aligning with Russian interests. He described the backlash against him as a politically motivated effort to divert attention from these uncomfortable truths.
Regarding a leaked private exchange, Mdinaradze apologized to the public but insisted that his conversation had been selectively edited and misrepresented. He claimed he was initially responding to offensive remarks in a social media message but refrained from further engagement upon learning his critic was a woman.
“This is yet another example of opposition-driven manipulation. They should reflect on how and why they are being used by anti-national forces,” Mdinaradze stated.