მამუკა მდინარაძე - როდესაც იდენტობაზე, ეროვნულობაზე და ტრადიციებზეა საუბარი, პოზიცია შეუვალია, იმიტომ, რომ ქართველი ყოველთვის ამ პოზიციაზე იყო
როდესაც იდენტობაზე,  ეროვნულობაზე და ტრადიციებზეა საუბარი, ამ შემთხვევაში პოზიცია შეუვალია. იმიტომ, რომ ქართველი ყოველთვის ამ პოზიციაზე იყო, - ამის შესახებ ვიცე-პრემიერმა, სამართალდამცავი ორგანოების კოორდინაციის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა მამუკა მდინარაძემ ჟურნალისტებს განუცხადა.
მისი თქმით, ქართველი ხალხის დამოკიდებულების ამაზე მკაფიო გამოხატვა არის შეუძლებელი.
"ქართველი ხალხის დამოკიდებულებაზე როცა ვსაუბრობთ, დამოკიდებულების ამაზე მკაფიო გამოხატვა არის შეუძლებელი. რა თქმა უნდა, ყველა აზრს, ყველა მიმდინარეობას აქვს თავისი ადგილი, მაგრამ როდესაც მთავარზე - იდენტობაზე,  ეროვნულობაზე და ტრადიციებზეა საუბარი, ამ შემთხვევაში პოზიცია შეუვალია. იმიტომ, რომ ქართველი ყოველთვის ამ პოზიციაზე იყო“, - განაცხადა მამუკა მდინარაძემ.

State Minister Mdinaradze: position on identity, nationhood, traditions is unwavering
Georgia’s Vice Prime Minister and State Minister for Coordination of Law Enforcement Bodies, Mamuka Mdinaradze, on Sunday said the Georgian people’s position on identity, nationhood and traditions remains “unwavering”.
Speaking to journalists during events marking Family Purity and Respect for Parents Day in Georgia, Mdinaradze said it was impossible to express the public’s attitude on the issue more clearly.
“When we speak about the attitude of the Georgian people, it is impossible to express it more clearly than this. Of course, every opinion and every movement has its place, but when it comes to the main issues — identity, nationhood and traditions — the position is unwavering, because Georgians have always stood on this position,” Mdinaradze said.