მამუკა მდინარაძეს სახელმწიფო უსაფრთხოების გენერალ-მაიორის უმაღლესი სპეციალური წოდება მიენიჭა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსს, მამუკა მდინარაძეს სახელმწიფო უსაფრთხოების გენერალ-მაიორის უმაღლესი სპეციალური წოდება მიენიჭა. შესაბამის განკარგულებას პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ მოაწერა ხელი.
"საქართველოს მთავრობის სტრუქტურის, უფლებამოსილების და საქმიანობის წესის შესახებ“ საქართველოს კანონის 73 მუხლის მე-6 პუნქტის შესაბამისად:
ა) მოწონებულ იქნეს საქართველოს პრეზიდენტის 2026 წლის 20 აპრილის N20/04/01 განკარგულება „მამუკა მდინარაძისთვის სახელმწიფო უსაფრთხოების გენერალ-მაიორის უმაღლესი სპეციალური წოდების მინიჭების შესახებ“;
ბ) განხორციელდეს ამ განკარგულების „ა“ ქვეპუნქტში მითითებული საქართველოს პრეზიდენტის თანახელმოწერა“, – აღნიშნულია განკარგულებაში.

The move enacted the president’s decision and completed the legal process required for granting the senior security rank
Georgia’s Prime Minister Irakli Kobakhidze has awarded the head of the State Security Service, Mamuka Mdinaradze, the highest special rank of Major General of State Security.
The decision followed a presidential order issued on 20 April 2026, which was formally approved and countersigned by the prime minister in line with Georgian law on government structure and procedures.
The move enacted the president’s decision and completed the legal process required for granting the senior security rank.