მარკ გინზბურგი – აშშ კვლავ რჩება ჩვენს ერთადერთ სტრატეგიულ პარტნიორად, რომელსაც შეუძლია დაგვეხმაროს წინააღმდეგობის გაწევაში ნებისმიერი აგრესორის წინააღმდეგ
მინდა შეგახსენოთ, რომ აშშ კვლავ რჩება ჩვენს ერთადერთ სტრატეგიულ პარტნიორად, რომელსაც შეუძლია დაგვეხმაროს წინააღმდეგობის გაწევაში ნებისმიერი აგრესორის წინააღმდეგ, – ამის შესახებ ამერიკელი მილიარდერი, დეველოპერი, კოლექციონერი, საზოგადო მოღვაწე, ტექნოლოგიური ბლოკჩეინის იდეოლოგი მარკ გინზბურგი აცხადებს.
მისივე თქმით, ნაკლებად სავარაუდოა, რომ უკრაინელების მიერ აშშ-ის ახალი ადმინისტრაციის მისამართით გაკეთებული კომენტარები პროდუქტიული იყოს.
“უკრაინის მედია სივრცეში ათასობით დაგმობა, შეურაცხყოფა და ლანძღვა-გინებაც კი გაჩნდა აშშ-ის ახალი ადმინისტრაციის მიმართ. ნაკლებად სავარაუდოა, რომ ეს პოზიცია პროდუქტიული და ნამდვილად პატრიოტული იყოს. პატრიოტიზმი არ გულისხმობს პასუხისმგებლობას? ან შეიძლება ეწოდოს პასუხისმგებლობიანი პარლამენტის ერთი ძალიან პოპულარული წევრის პოზიცია, რომელიც ტრამპს “რუსული გემის კვალზე” აგზავნის? ან ისეთივე პოპულარული პერსონაჟის, რომელიც მიზნად ისახავს გახდეს უკრაინის პრეზიდენტი, ტრამპის გაგზავნას იქ, მაგრამ კონკრეტულად, გემთან ყოველგვარი კავშირის გარეშე.
მინდა შეგახსენოთ, რომ აშშ კვლავ რჩება ჩვენს ერთადერთ სტრატეგიულ პარტნიორად, ერთადერთ ნამდვილად ეფექტურად, რომელსაც შეუძლია დაგვეხმაროს წინააღმდეგობის გაწევაში ნებისმიერი აგრესორის წინააღმდეგ.
ან შეიძლება სერიოზულად დავეყრდნოთ ევროპელებს, მათი ჯარებით და ცარიელი სამხედრო საწყობებით?! ან ისევ გვინდა ბორის ჯონსონი 2.0?”, – აცხადებს გინზბურგი.
აშშ-ის პრეზიდენტმა დონალდ ტრამპმა უკრაინის პრეზიდენტ ვოლოდიმირ ზელენსკის “დიქტატორი არჩევნების გარეშე” უწოდა. მან ასევე განაცხადა, რომ ზელენსკის მხარდაჭერა უკრაინელებს შორის “4%-ია”, თუმცა, ბოლო გამოკითხვის თანახმად, უკრაინელების 57% ენდობა ზელენსკის.

American billionaire and blockchain technology advocate Mark Ginzburg has claimed the United States remained Ukraine’s “only effective and reliable strategic partner” against external threats.
Speaking on recent tensions between Ukraine and the new US administration, Ginzburg criticized the wave of public condemnations from Ukrainian figures against President Donald Trump.
“Thousands of condemnations, insults, and even curses have appeared in the Ukrainian media space against the new US administration. It is unlikely that this position will be productive and truly patriotic,” he said.
He questioned whether such rhetoric aligned with Ukraine’s national interests, adding: “doesn’t patriotism imply responsibility? Or can one call the position of one very popular member of parliament responsible, who sends Trump ‘on the trail of the Russian ship’? Or the position of an equally popular character who aims to become the president of Ukraine, sending Trump there, but specifically, without any connection with the ship?”
Ginzburg stressed that the US remained Ukraine’s “only effective ally in countering external aggression”. “Or can we seriously rely on the Europeans, with their troops and empty military warehouses? Or do we want Boris Johnson 2 again?” he asked.
Earlier this week, Trump described Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy as “a dictator without elections.” He also claimed that Zelenskyy’s support among Ukrainians was as low as 4%, despite recent polls indicating a 57% approval rating.
Zelenskyy rejected the criticism, suggesting that Trump had been influenced by Russian disinformation. “The United States is a key partner for Ukraine,” he said. “Any weakening of this support only plays into the hands of those who wish to destroy us.”