მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა უცხო ქვეყნის 105 მოქალაქე საქართველოდან გააძევეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, სამინისტროს შესაბამის დანაყოფებთან მჭიდრო კოორდინაციით, ბოლო დღეების განმავლობაში ჩატარებული ღონისძიებების შედეგად, უცხო ქვეყნის 105 მოქალაქე საქართველოდან გააძევეს.
"მიგრაციის დეპარტამენტის მიერ ჩატარებული კომპლექსური ღონისძიებების შედეგად, ქვეყნიდან გაძევებულ იქნა: თურქეთის, ინდოეთის, ჩინეთის რუსეთის, თურქმენეთის, აზერბაიჯანის, იორდანიის, მაროკოს, ბანგლადეშის, მიანმარის, მოლდოვას, უზბეკეთის, ყაზახეთის, ყირგიზეთის, პაკისტანის, ბელორუსის, ეგვიპტის, ლიბანის, ნეპალის, სუდანისა და სხვა სახელმწიფოების - ჯამში 105 მოქალაქე.
აღსანიშნავია, რომ მიმდინარე წლის სტატისტიკური მონაცემების მიხედვით, მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, საქართველოში კანონიერი საფუძვლის გარეშე მყოფი უცხო ქვეყნის 806  მოქალაქის გაძევება განახორციელეს.
მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად, გაძევებულ პირებს ქვეყანაში შემოსვლის აკრძალვა დაუწესდათ", - აცხადებენ შსს-ში.

The ministry added that, since the beginning of the year, a total of 806 foreign nationals residing in Georgia without legal grounds have been expelled
Georgia has deported 105 foreign nationals in recent days as part of migration enforcement measures, the Ministry of Internal Affairs of Georgia has said.
The individuals expelled were citizens of multiple countries, including Turkey, India, China, Russia, Turkmenistan, Azerbaijan, Jordan, Morocco, Bangladesh, Myanmar, Moldova, Uzbekistan, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Pakistan, Belarus, Egypt, Lebanon, Nepal and Sudan.
The deportations were carried out by the Migration Department in coordination with other relevant units, following what officials described as “complex measures”.
The ministry added that, since the beginning of the year, a total of 806 foreign nationals residing in Georgia without legal grounds have been expelled.
In line with current legislation, those deported have also been banned from re-entering the country.