უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის ფარგლებში, შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ქვეყნის მასშტაბით სპეციალური საიმიგრაციო კონტროლის ღონისძიებები ჩაატარეს.
"კომპლექსური ღონისძიებების შედეგად დაკავებულია 55 უცხოელი არალეგალი, მათ შორის - რუსეთის, უზბეკეთის, თურქეთის, ბელორუსის, ყირგიზეთის, აზერბაიჯანის, იორდანიის, კოტ-დივუარის, ბანგლადეშის, თურქმენეთისა და პაკისტანის მოქალაქეები.
სპეციალური საიმიგრაციო კონტროლის ღონისძიებების ფარგლებში დეპარტამენტის თანამშრომლების მიერ გადამოწმდა კონკრეტული ლოკაციები და სხვადასხვა დანიშნულების ობიექტები, რაც მიზნად ისახავდა საქართველოში კანონიერი საფუძვლის გარეშე მყოფი უცხო ქვეყნის მოქალაქეთა გამოვლენას.

Officers from the Migration Department carried out special immigration control measures across the country, inspecting selected locations and a range of commercial and residential premises, the ministry press office said.
Those detained include citizens of Russia, Uzbekistan, Turkey, Belarus, Kyrgyzstan, Azerbaijan, Jordan, Côte d’Ivoire, Bangladesh, Turkmenistan and Pakistan.
Officials said the individuals were found to be staying in Georgia in breach of requirements set out under the country’s law governing the legal status of foreign citizens and stateless persons.
The ministry said those detained have been transferred to the Migration Department’s temporary accommodation centre, where deportation procedures are now under way.