მიხეილ ყაველაშვილს სერბეთის ვიცე-პრემიერმა Belgrade Waterfront-ში უმასპინძლა
ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, პრეზიდენტ მიხეილ ყაველაშვილს სერბეთის ვიცე-პრემიერმა, ფინანსთა მინისტრმა სინიშა მალიმ Belgrade Waterfront-ში უმასპინძლა.
პრესსამსახურის ინფორმაციით, პროექტი მიხეილ ყაველაშვილმა მეუღლესთან, თამარ ბაგრატიონთან და თანმხლებ დელეგაციასთან ერთად დაათვალიერა.
Belgrade Waterfront 3 მილიარდი აშშ დოლარის ღირებულების მონუმენტური ურბანული აღორძინების პროექტია, რომელიც ქმნის ახალი ქალაქის ცენტრს და ახალ საერთაშორისო დანიშნულების ადგილს. პროექტი სერბეთის მთავრობასა და კომპანია Eagle Hills Properties-ის ერთობლივი პროექტია, რომელიც ორიენტირებულია ახალი საქალაქო ჰაბების შექმნაზე.
დელეგაციის წევრები არიან საგარეო საქმეთა მინისტრი მაკა ბოჭორიშვილი, პარლამენტის დეპუტატები - ირაკლი მეზურნიშვილი, ირმა ზავრადაშვილი, გურამ მაჭარაშვილი, საქართველოს ელჩი სერბეთის რესპუბლიკაში ლევან ბერიძე და პრეზიდენტის ადმინისტრაციის წარმომადგენლები.

President Kavelashvili toured the project together with his spouse, Tamar Bagrationi, and members of the accompanying Georgian delegation
As part of an official visit to Serbia, Georgian President Mikheil Kavelashvili was hosted at the Belgrade Waterfront project by Serbia’s Deputy Prime Minister and Minister of Finance, Siniša Mali.
According to the presidential press service, President Kavelashvili toured the project together with his spouse, Tamar Bagrationi, and members of the accompanying Georgian delegation.
Belgrade Waterfront is a landmark urban regeneration project valued at USD 3 billion, designed to create a new city center and an international destination in the Serbian capital. The development is a joint initiative of the Government of Serbia and Eagle Hills Properties, aimed at establishing modern urban hubs.