მიხეილ სააკაშვილი - სუსი აპირებს "ნაციონალური მოძრაობის", განსაკუთრებით ლევან ხაბეიშვილის დადანაშაულებას შეიარაღებული გადატრიალების მცდელობაში
მომივიდა ზუსტი ინფორმაცია: ივანიშვილის მაფიოზური სუსი აპირებს ახალ დიდ პროვოკაციას - "ნაციონალური მოძრაობის",  განსაკუთრებით ლევან ხაბეიშვილის დადანაშაულებას შეიარაღებული გადატრიალების მცდელობაში, - ამის შესახებ საქართველოს მესამე პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი წერს.
მისივე თქმით, მისი გუნდის ამოცანა მაქსიმალურად ფართო საპროტესტო და შემტევითი ფრონტის შექმნაა.
"მომივიდა ზუსტი ინფორმაცია: ივანიშვილის მაფიოზური სუსი აპირებს ახალ დიდ პროვოკაციას - "ნაციონალური მოძრაობის",  განსაკუთრებით ლევან ხაბეიშვილის დადანაშაულებას შეიარაღებული გადატრიალების მცდელობაში, "ლიდერშიფის" დიდი ნაწილის დაპატიმრებას და ბრალის წაყენებას სახელმწიფო გადატრიალებისთვის.
ამისთვის გამოიყენებს ფალსიფიკაციის თანამედროვე მეთოდებს. კატეგორიულად ვაცხადებ, რომ მეც და ჩემი თანამებრძოლებიც კატეგორიულად უარვყოფთ ყველანაირ ძალადობრივ ქმედებებს.
ჩვენი ამოცანაა მაქსიმალურად ფართო საპროტესტო ფრონტის შექმნა და შემტევითი, ოღონდ მშვიდობიანი ქმედებებით ხელისუფლების შეცვლა. ყველა, ვინც სხვა რამეს ქადაგებს, ან ივანიშვილის მოგზავნილია, ან - უბრალოდ პროვოკატორი", - წერს მიხეილ სააკაშვილი.

Ex-President Saakashvili alleges Security Service plots to frame opposition UNM for coup
Georgia’s jailed ex-president Mikheil Saakashvili has claimed that the country’s State Security Service (SSS), which he refers to as “Ivanishvili’s mafia-style agency,” is planning a major provocation against the opposition party United National Movement (UNM).
In a statement posted from prison, Saakashvili says he has received "accurate information" that the SSS intends to accuse leaders of the UNM, particularly party chair Levan Khabeishvili, of plotting an armed coup.
According to Saakashvili, the goal is to arrest a large number of UNM leaders and charge them with attempting to overthrow the government, using "modern falsification methods."
“I categorically deny any association with violent actions, as do my allies,” Saakashvili stressed.
“Our goal is to build the widest possible front of protest and bring change through peaceful but assertive means. Anyone promoting violence is either a provocateur or sent by Ivanishvili.”