ნარკოდანაშაულის ბრალდებით ძმები დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ორგანიზებული ჯგუფის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით 2 პირი: ძმები - 2001 წელს დაბადებული ა.ა. და 2006 წელს დაბადებული ნ.ა. დააკავეს.
"გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება  „ალფა პვპ“-ს შეძენა-შენახვას, მისი შემდგომი რეალიზაციის მიზნით ახდენდა.
სამართალდამცველებმა დაკავებულების მხილების მიზნით, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებების ფარგლებში, ქალაქ  რუსთავში, კონკრეტულ მისამართზე მათთვის ამანათის კონტროლირებადი მიწოდება განახორციელეს, რითაც ა.ა.-ს და ნ.ა. -ს დანაშაულებრივი განზრახვა დადასტურდა.
სამართალდამცველებმა ორივე პირი ბრალდებულის სახით დააკავეს.
პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ნივთმტკიცებად ამოიღო. სამართალდამცველების მიერ ბრალდებულების საცხოვრებელი ბინიდან, ასევე, ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალებების  დაფასოებისთვის საჭირო მასალები.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე და  260-ე კვარტა მუხლებით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 20 წლამდე ან უვადო აღკვეთას ითვალისწინებს", - აცხადებენ შსს-ში.

Two brothers arrested in Georgia on major drug trafficking charges
Officers of the Central Criminal Police Department of Georgia’s Ministry of Internal Affairs have arrested two individuals on charges of assisting the illegal acquisition, storage, and distribution of narcotic drugs in particularly large quantities by an organized group.
The suspects are brothers - A.A., born in 2001, and N.A., born in 2006.
The defendants were involved in the illegal purchase and storage of a particularly large quantity of the narcotic substance Alpha-PVP, with the intent to distribute it, the law enforcement said.
As part of court-authorized operational measures aimed at exposing the suspects, law enforcement officers carried out a controlled delivery of a drug parcel to a specific address in the city of Rustavi, which confirmed the criminal intent of both individuals. The suspects were subsequently arrested.
Police seized a particularly large quantity of narcotics as evidence. Materials used for packaging narcotic substances were also confiscated from the suspects’ residence.
The crime carries penalties of up to 20 years’ imprisonment or life imprisonment, the Ministry of Internal Affairs said.