ნიკოლოზ სამხარაძე ეუთოს გენერალურ მდივანს შეხვდა
საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტის თავმჯდომარე და ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეაში საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დელეგაციის ხელმძღვანელი ნიკოლოზ სამხარაძე ეუთოს გენერალურ მდივანს ფერიდუნ სინირლიოღლუს შეხვდა.
შეხვედრაზე საუბარი ეუთოს სამომავლო გეგმებს,  ევროპის უსაფრთხოების გარემოსა და ბოლო დროს განვითარებულ მოვლენებს შეეხო.
მხარეებმა ორგანიზაციის საქმიანობაში საქართველოს მნიშვნელოვან და აქტიურ როლზე ისაუბრეს. შეხვედრაზე ყურადღება გამახვილდა იმის თაობაზე, რომ საქართველომ 2027 წელს ორგანიზაციის თავმჯდომარეობაზე შეიტანა განაცხადი.
ნიკოლოზ სამხარაძემ აღნიშნა, რომ საქართველოს თავმჯდომარე ქვეყნად არჩევის შემთხვევაში ეუთოს საქმიანობა უფრო სასარგებლო და ეფექტიანი გახდება.
ეუთოს გენერალურ მდივანთან შეხვედრაზე ნიკოლოზ სამხარაძემ ქვეყანაში მიმდინარე შიდა პოლიტიკურ პროცესებსა და საპარლამენტო დღის წესრიგზე ისაუბრა.
ავსტრიის დედაქალაქ ვენაში ნიკოლოზ სამხარაძემ შეხვედრა გამართა მედიის თავისუფლების საკითხებში ეუთოს წარმომადგენელთან იან ბრატუსთან. მასთან შეხვედრისას საუბრის ძირითადი თემა მედიის თავისუფლებასთან დაკავშირებული საკითხები იყო.

Chair of the Foreign Relations Committee and head of the Georgian Parliament’s permanent delegation to the OSCE Parliamentary Assembly, Nikoloz Samkharadze, on Saturday held a meeting with OSCE Secretary General Feridun Sinirlioğlu.
Discussions focused on the organisation’s future plans, the European security environment and recent developments. The parties also highlighted Georgia’s important and active role within the organisation.
Particular attention was paid to Georgia’s application to chair the Organisation for Security and Co-operation in Europe in 2027. Samkharadze noted that, if elected as chairing country, Georgia would work to make the OSCE’s activities more effective and beneficial.
During the meeting, Samkharadze also briefed the Secretary General on ongoing domestic political processes and the parliamentary agenda in Georgia.
While in Vienna, Samkharadze also met with the OSCE Representative on Freedom of the Media, Jan Braathu, with talks focusing primarily on media freedom issues.