ნინო წილოსანი - გიორგი გახარია იმდენად უტიფარია, რომ შეუძლია, სხვა ქვეყნის ბინადარი იყოს და საქართველოს მოსახლეობას ხმებს სთხოვდეს
გიორგი გახარია იმდენად უტიფარია, რომ შეუძლია, სხვა ქვეყნის ბინადარი იყოს და ჩვენი ქვეყნის მოსახლეობას ხმებს სთხოვდეს, – ამის შესახებ პარლამენტის ვიცე-სპიკერმა ნინო წილოსანმა განაცხადა.
წილოსანის თქმით, ეს გახარიას და მის პოლიტიკურ ჯგუფს კარგად აღწერს.
"მათი მხრიდან სიების არჩახსნა და ფარული სურვილი, რომ საპარლამენტო ცხოვრებაში მონაწილეობა მიიღონ, შესაძლოა, ლოგიკურიც ყოფილიყო, რადგან საპარლამენტო არჩევნები წესების დაცვით ჩატარდა და პოლიტიკური ჯგუფი, რომელიც აპირებს, პოლიტიკაში დარჩეს, საპარლამენტო ცხოვრებაში უნდა მონაწილეობდეს. იმ ზეწოლას ვერ გაუძლეს, რომელიც რადიკალურ ოპოზიციაში არსებობდა და ერთმანეთის წამხედურობით პარლამენტში შემოსვლა ვერცერთმა ვერ გაბედა. პროცესები ისე ვითარდება, რომ თვითმმართველობის არჩევნების შემდეგ პარლამენტში შემოსვლა საკმაოდ ბუნებრივად მოხდება“, – განაცხადა წილოსანმა.
პარტია „გახარია საქართველოსთვის“ ლიდერმა გიორგი გახარიამ დაადასტურა, რომ გერმანიაში ბინადრობის უფლება მიიღო, რომელიც მოიცავს მუშაობის უფლებას. ამასთან, გახარიამ საპარლამენტო მანდატებზე უარს შეცდომა უწოდა და თავისი პარტიის წევრების პარლამენტში შესვლა არ გამორიცხა.

Vice Speaker Nino Tsilosani on Tuesday critisized former PM and For Georgia opposition leader Giorgi Gakharia
Georgian Vice-Speaker Nino Tsilosani has criticised former Prime Minister and opposition leader Giorgi Gakharia, saying he was “so reckless that he can live in another country and still ask for votes from our citizens.”
Tsilosani said Gakharia and his political group’s hesitation to finalise candidate lists and fully participate in parliamentary life reflected the pressures within the “radical opposition.” She further suggested that their eventual involvement in parliament was likely after the upcoming local elections.
Gakharia, leader of the party Gakharia for Georgia, confirmed that he had obtained residency in Germany, including the right to work. He described his decision to initially decline parliamentary mandates as a mistake, and said he did not rule out his party members taking up seats in parliament in the future.