ოკუპანტებმა სოფელ წნელისის მიმდებარედ საქართველოს ორი მოქალაქე უკანონოდ დააკავეს
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ინფორმაციით, რუსეთის საოკუპაციო ძალების წარმომადგენლებმა ოკუპირებულ სოფელ წნელისის მიმდებარედ საქართველოს ორი მოქალაქე უკანონოდ დააკავეს.
ინფორმაცია უკანონო დაკავების მორიგი ფაქტის შესახებ დაუყოვნებლივ ეცნობა ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიების თანათავმჯდომარეებსა და საერთაშორისო პარტნიორებს.
“ამოქმედებულია ყველა არსებული მექანიზმი უკანონოდ დაკავებული საქართველოს მოქალაქეების უმოკლეს ვადებში გასათავისუფლებლად.
საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე, ისევე როგორც საოკუპაციო ხაზის გასწვრივ ჩადენილ ყველა დესტრუქციულ ქმედებაზე პასუხისმგებლობა ეკისრება საოკუპაციო ძალას”, – აცხადებენ სუსში.

Georgia’s State Security Service reports that representatives of Russian occupying forces have unlawfully detained two Georgian citizens near the occupied village of Tsnelisi.
The authorities immediately informed the co-chairs of the Geneva International Discussions and international partners about this latest illegal detention. The Security Service stated that all available mechanisms have been activated to ensure the prompt release of the detained Georgian citizens.
“The occupying force bears full responsibility for all destructive actions committed in the occupied territories of Georgia, as well as along the occupation line,” the State Security Service emphasized.
Currently, 9 citizens of Georgia remain in the occupied Tskhinvali prison and pre-trial detention center.