პოლიციამ დიდი რაოდენობით უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღო - დაკავებულია 37 პირი
1192
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის დავით კიკნაძის განცხადებით, შსს-ს თანამშრომლებმა, ბოლო სამი დღის განმავლობაში, თბილისსა და რეგიონებში ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დიდი რაოდენობით ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით, 37 პირი დააკავეს.
"პოლიციამ კომპლექსურად ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, დაკავებულების პირადი, საცხოვრებელი სახლების, დამხმარე ნაგებობებისა და ავტომანქანების ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად სხვადასხვა ტიპის ათეულობით ცეცხლსასროლი იარაღი და საბრძოლო მასალა ამოიღო.
დანაშაულები თავისუფლების 7 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს. გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს.
საზოგადოებრივი მართლწესრიგისა და უსაფრთხოების დაცვის უზრუნველყოფის მიზნით, შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები მთელი ქვეყნის მასშტაბით, 24-საათიან რეჟიმში ახორციელებენ შესაბამის საპოლიციო ღონისძიებებს", - განაცხადა კიკნაძემ.

The offences carry prison sentences of up to seven years
Georgian law enforcement have arrested 37 individuals on charges of illegally purchasing, possessing and carrying firearms and ammunition, the Interior Ministry said on Tuesday.
David Kiknadze, head of the ministry’s Central Criminal Police Department, said the arrests had followed three days of investigative and operational measures in capital Tbilisi and across the regions.
Searches of homes, vehicles and other properties, carried out under court warrants, led to the seizure of dozens of firearms of various types as well as large quantities of ammunition, which were taken as evidence, he added.
The offences carry prison sentences of up to seven years. Kiknadze noted that police continued to conduct round-the-clock operations nationwide to safeguard public order and security.