პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით 136 ძირი კანაფი ამოიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 1990 წელს დაბადებული ა.მ. დააკავეს.
"გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული, ბაზალეთის ტბის მიმდებარე ტერიტორიაზე, დროებით ნაქირავები სახლში ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო კულტივირებას ახდენდა.
სამართალდამცველებმა ა.მ.-ს მიერ სპეციალურად მოწყობილი სათბურებიდან, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით - 136 ძირი ნარკოტიკული საშუალება მცენარე "კანაფი" ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო კულტივირების ფაქტზე მიმდინარეობს, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 265-ე მუხლით", - აცხადებენ შსს-ში.

Man arrested for large-scale cannabis cultivation in Eastern Georgia
The man is accused of illegally cultivating narcotic plants in a rented property near Lake Bazaleti, eastern Georgia.
A Georgian national has been arrested on charges of large-scale drug trafficking, the Ministry of Internal Affairs announced on Friday.
The ministry said officers from the Main Division for Combating Illicit Drug Trafficking of the Central Criminal Police Department apprehended the suspect - identified only as A.M., born in 1990 - as a result of coordinated operational and investigative efforts.
The man is accused of illegally cultivating narcotic plants in a rented property near Lake Bazaleti, eastern Georgia. Police said they had discovered 136 cannabis plants growing in greenhouses specially arranged by the suspect.