პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება - 619 აბი "სუბუტექსი" ამოიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის მცდელობის ბრალდებით 1983 წელს დაბადებული, წარსულში სხვადასხვა დანაშაულისთვის ნასამართლევი გ.ზ. დააკავეს.
"გამოძიებით დადგინდა, რომ  უცხოეთიდან გამოგზავნილ მოპედში, შენიღბულად დამალული იყო განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება - "სუბუტექსის“ 619 აბი. ბრალდებული გ.ზ. სამართალდამცველებმა იმ დროს დააკავეს, როდესაც იგი სამალავიდან მისთვის განკუთვნილი, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკულ საშუალების დაუფლებას ცდილობდა.
პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 19-260 მუხლის მესამე ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის მცდელობას გულისხმობს", - აცხადებენ შსს-ში.

Officers of the Central Criminal Police Department of Georgia’s Ministry of Internal Affairs have seized a large quantity of illegal drugs and detained one charged with attempting to purchase and possess them, the Ministry said on Friday.
The suspect, identified only as G.Z., born in 1983 and previously convicted of multiple crimes, was arrested while attempting to retrieve the drugs from a hiding place, the body added.
According to investigators, 619 Subutex pills had been smuggled into the country concealed inside a moped shipped from abroad. Police apprehended the suspect at the moment he tried to take possession of the narcotics.