შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული საპოლიციო ღონისძიებების შედეგად, კუსტარული ნარკოლაბორატორია აღმოაჩინეს, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები ამოიღეს და 4 პირი დააკავეს.
"სამართალდამცველების მიერ, სხვადასხვა სისხლის სამართლის საქმეზე ჩატარებული გამოძიებით დგინდება, რომ ბრალდებულები შემდგომი რეალიზაციის მიზნით, ე.წ. ნარკოლაბორატორიაში, სხვადასხვა ქიმიური ნივთიერებებისა და პრეკურსორების გამოყენებით, ნარკოტიკულ საშუალებებს ამზადებდნენ.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი, საცხოვრებელი სახლებისა და ავტომობილის ჩხრეკისას, ასევე, მათ მიერ მითითებული ადგილებიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ გამზადებული განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები, მათ შორის: 41 ლიტრი "ალფა პვპ“-ს შემცველი სითხე, 5 კილოგრამამდე "მეფედრონი“, ასევე, 5 ლიტრი "მეფედრონის“ შემცველი სითხე და 2 კილოგრამამდე ,,ალფა პვპ“.
ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის მიერ, ასევე, ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალების დაფასოებისათვის საჭირო მასალები და სავარაუდოდ, ნარკოტიკების რეალიზაციის შედეგად მიღებული თანხა.
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები აგრძელებენ შესაბამის საგამოძიებო მოქმედებებს, დანაშაულში ჩართული სხვა პირების იდენტიფიცირებისა და მათი სისხლისსამართლებრივ პასუხისგებაში მიცემის მიზნით.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე და 260-ე კვარტა მუხლებით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 20 წლამდე ან უვადო აღკვეთას ითვალისწინებს", - აღნიშნულია შსს-ს მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.

The ministry said officers confiscated 41 litres of liquid containing alpha-PVP, nearly five kilograms of mephedrone, five litres of liquid containing mephedrone, and nearly two kilograms of alpha-PVP
Georgia's Ministry of Internal Affairs on Thursday said police had uncovered an alleged clandestine drug laboratory, seized large quantities of suspected narcotics and arrested four people.
According to the ministry, an investigation conducted as part of several criminal cases found that the suspects were allegedly manufacturing narcotic substances for distribution at an illicit laboratory using various chemical substances and precursors.
Police said searches of the suspects, their homes and a vehicle, as well as locations identified during the investigation, led to the seizure of large quantities of suspected drugs prepared for sale.
The ministry said officers confiscated 41 litres of liquid containing alpha-PVP, nearly five kilograms of mephedrone, five litres of liquid containing mephedrone, and nearly two kilograms of alpha-PVP.
Investigators also seized materials allegedly used for packaging narcotics, along with cash believed to have been obtained through drug sales.
The ministry said investigative measures are continuing to identify and prosecute any other individuals allegedly involved in the case.
The investigation is being conducted under Articles 260 and 260¹ of Georgia's Criminal Code, offences punishable by up to 20 years' imprisonment or life imprisonment, according to the ministry.