პოლიციამ რუსთავში განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის რუსთავის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, გატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით 1984 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი, ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი თ.შ. დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, ასევე, თ.შ.-ს მიერ მითითებული ადგილებიდან 23 შეკვრად დაფასოებული  ნარკოტიკული საშუალება „ალფა პვპ“ ნივთმტკიცებად  ამოიღეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-3 და 260-ე კვარტა მუხლის მე-6 ნაწილების „ა“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს.

Georgian police seize large quantity of drugs in Rustavi
The Georgian Ministry of Internal Affairs on Saturday reported that officers of the Kvemo Kartli Police Department’s Rustavi Division had detained a 1984-born individual on charges of illegal possession of a particularly large quantity of narcotics and facilitating drug distribution.
The Ministry said the suspect - who has a prior criminal record and is currently serving a suspended sentence - was arrested during operational and investigative activities.
During a personal search and from locations indicated by the detainee, police seized 23 packages of the narcotic substance alpha-PVP, which were entered into evidence.