პოლიციამ თბილისში განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკები ამოიღო, დაკავებულია 5 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვისა და რეალიზაციის ხელშეწყობის, ფაქტებზე 5 პირი:  2001 წელს დაბადებული ჰ.კ., წარსულში ნასამართლევები: 1964 წელს დაბადებული  ნ. ხ, 1977 წელს დაბადებული დ.მ.,  უცხო ქვეყნის მოქალაქეები:  1977 წელს დაბადებული რ.ს. და 2003 წელს დაბადებული ი.კ. დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი, საცხოვრებელი სახლებისა და ავტომობილების ჩხრეკის შედეგად, ასევე, ჩატარებული საგამოძიებო ექსპერიმენტის დროს, მათ მიერ მითითებული ადგილებიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ გამზადებული განსაკუთრებით დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის ნარკოტიკი, მათ შორის „მეთადონი“, „ალფა-პვპ“ , „ტეტრაჰიდროკანაბინოლი“ და  „გამომშრალ მარიხუანა“.
ერთ-ერთი დაკავებულის დ.მ. -ს საცხოვრებელი ბინიდან, ასევე, ამოღებულია უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 260-ე კვარტა და 236-ე  მუხლებით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 20 წლამდე ან უვადო აღკვეთას ითვალისწინებს.

Police seize large quantities of drugs in Tbilisi, five detained
Police in the Georgian capital city of Tbilisi have seized especially large quantities of narcotic substances, with five individuals detained on charges of illegal acquisition, storage and facilitation of the sale of drugs, the Ministry of Internal Affairs said on Sunday.
The Ministry added officers of the Gldani-Nadzaladevi Main Division of the Tbilisi Police Department arrested five suspects: H.K. (born in 2001), previously convicted individuals N.Kh. (born in 1964) and D.M. (born in 1977), as well as foreign nationals R.S. (born in 1977) and I.K. (born in 2003).
Law enforcement officers conducted searches of the suspects’ persons, residences and vehicles, and, during an investigative experiment, seized especially large quantities of various narcotic substances prepared for sale. The confiscated drugs included methadone, alpha-PVP, tetrahydrocannabinol (THC) and dried marijuana, the Ministry said.
In addition, illegal firearms and ammunition were seized from the residence of one of the detainees, identified as D.M.