პოლიციამ თბილისში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით ორი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოების  თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 2 პირი დააკავეს.
"ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით დაკავებული არიან, 1990 წელს დაბადებული დ.ზ. და 1993 წელს დაბადებული გ.ზ.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი ჩხრეკის შედეგად და ასევე, სხვადასხვა ლოკაციიდან სარეალიზაციოდ გამზადებული „გამომშრალი მარიხუანა“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე და 260-ე კვარტა მუხლებით მიმდინარეობს", - აცხადებენ შსს-ში.

Police detain two on drug charges in Tbilisi
The Ministry of Internal Affairs on Tuesday said that officers of the Tbilisi Police Department’s Vake-Saburtalo divisions had arrested two individuals on drug-related charges following separate investigative and operational activities.
The detainees, identified as D.Z. (born in 1990) and G.Z. (born in 1993), are accused of the illegal purchase and possession of narcotics, as well as facilitating their distribution.
During searches of the suspects and at several locations, police seized quantities of dried marijuana prepared for sale as evidence.