პოლიციამ თურქეთის რესპუბლიკის მიერ ძებნილი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თურქეთის რესპუბლიკის მიერ ძებნილი, წარსულში ნასამართლევი, 1998 წელს დაბადებული ბ.ა. დააკავეს.
დაკავებული ბ.ა. თურქეთის რესპუბლიკის მიერ განზრახ მკვლელობისა და ფინანსური სარგებლის მიღების მიზნით კომპიუტერული მონაცემების ხელყოფის ბრალდებით იძებნებოდა.
შსს-ს ინფორმაციით, ბრალდებულმა საქართველოს საზღვარი ჯერ კიდევ მაშინ გადმოკვეთა, ვიდრე მასზე საერთაშორისო ძებნა გამოცხადდებოდა.

Officers of the Georgian Ministry of Internal Affairs’ Central Criminal Police Department, Main Division for Combating Organised Crime, have arrested B.A., a Georgian citizen born in 1998, who was wanted by the Republic of Turkey, the body said on Sunday.
The Ministry said the suspect, who had a prior criminal record, was being sought by Turkish authorities on charges of premeditated murder and unlawful access to computer data for financial gain.
Investigators determined that B.A. crossed into Georgia before an international search warrant was issued against him.
The Ministry of Internal Affairs confirmed that pre-extradition procedures, as provided by law, were now underway.