“ქართული ოცნების“ პოლიტიკური საბჭო – ჩვენი აზრით, სამწუხაროდ, ევროპარლამენტის სერიოზულად აღქმა დღეს აბსოლუტურად შეუძლებელია
როგორც პრეზიდენტ ტრამპს ვუსურვებთ გამარჯვებას „დიფ სთეითის“ წინააღმდეგ ბრძოლაში, ასევე ევროპასაც ვუსურვებთ, რომ თავი დააღწიოს „დიფ სთეითის“ მავნე ზეგავლენას. ჩვენ ამ ბრძოლაში პატრიოტი ევროპელების მხარეს დავდგებით, – ამის შესახებ “ქართული ოცნების“ პოლიტიკური საბჭოს განცხადებაშია აღნიშნული.
“გვსურს, გამოვეხმაუროთ ევროპარლამენტის მიერ დღეს მიღებულ რეზოლუციას საქართველოს და ქართველი ხალხის მიერ არჩეული ხელისუფლების წინააღმდეგ.
ჯერ კიდევ 2023 წლის 26 მარტს, ამერიკის შეერთებული შტატების მომავალმა პრეზიდენტმა, დონალდ ტრამპმა ამომრჩევლებთან შეხვედრის დროს განაცხადა: „ეს გადამწყვეტი ბრძოლაა. ან „დიფ სთეითი“ გაანადგურებს ამერიკას, ან ჩვენ უნდა გავანადგუროთ „დიფ სთეითი“.
პრეზიდენტად არჩევის შემდეგ, დონალდ ტრამპი ამ გადამწყვეტ ბრძოლაში აქტიურად ჩაება და ჩვენ წარმატებას ვუსურვებთ მას „დიფ სთეითის“ განადგურების საქმეში.
ჩვენი მხრივ, დღეს მიღებული რეზოლუციის საპასუხოდ გვსურს განვაცხადოთ, რომ ან „დიფ სთეითი“ გაანადგურებს ევროკავშირს, ან ევროკავშირი გამონახავს ძალას, რომ როგორმე თავი დააღწიოს „დიფ სთეითის“ გავლენას.
როგორც პრეზიდენტ ტრამპს ვუსურვებთ გამარჯვებას „დიფ სთეითის“ წინააღმდეგ ბრძოლაში, ასევე ევროპასაც ვუსურვებთ, რომ თავი დააღწიოს „დიფ სთეითის“ მავნე ზეგავლენას. ჩვენ ამ ბრძოლაში პატრიოტი ევროპელების მხარეს დავდგებით.
ასევე გვსურს საზოგადოებას შევახსენოთ უნგრეთის პრემიერ-მინისტრის, ვიქტორ ორბანის გუშინდელი განცხადება – „ევროპული ინსტიტუტების სერიოზულად აღქმა შეუძლებელია“.
ჩვენი აზრით, სამწუხაროდ, ევროპარლამენტის სერიოზულად აღქმა დღეს აბსოლუტურად შეუძლებელია“, – აღნიშნულია განცხადებაში.

The ruling Georgian Dream party on Thursday condemned the European Parliament’s latest resolution that urged sanctions against the GD government officials, calling it an “attack against Georgia” and its “democratically elected government”.
In a declaration from its Political Council, the party linked its stance US President Donald Trump’s battle against what he describes as the “deep state.” The statement cited Trump’s remarks from March 26, 2023, in which he characterized his political struggle as a decisive battle between his administration and the “deep state” in America.
Following Trump’s return to office, the Georgian Dream expressed support for his efforts, wishing him success in dismantling the “deep state.” Extending this notion to Europe, the party warned that either the “deep state” would destroy the European Union or the EU would need to liberate itself from its influence.
“Just as we wish President Trump success in his fight against the ‘deep state,’ we also wish Europe the strength to free itself from its harmful influence. We will stand with patriotic Europeans in this battle,” the statement read.
The party further reinforced its criticism of the European Parliament by referencing Hungarian Prime Minister Viktor Orbán’s recent statement that European institutions are “impossible to take seriously.”
“Unfortunately, it is indeed impossible to take the European Parliament seriously today,” the statement concluded, emphasizing Georgian Dream’s skepticism towards the EU’s political mechanisms.