რუსთავში განზრახ მკვლელობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, განზრახ მკვლელობის ბრალდებით - 1985 წელს დაბადებული ი.ბ. დააკავეს.
"გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა რუსთავში, 1989 წელს დაბადებულ დ.ს.-ს ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე ცივი იარაღით გულ-მკერდის არეში ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, თუმცა მისი გადარჩენა ვერ მოხერხდა.
ბრალდებული პოლიციაში მომხდარიდან მეორე დღეს თავად გამოცხადდა და ჩადენილი დანაშაული აღიარა. სამართალდამცველებმა ი.ბ. ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 108-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 15 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს", - აღნიშნულია შსს-ს ინფორმაციაში.

Man arrested in Rustavi on suspicion of murder following fatal stabbing
The ministry said the suspect presented himself to police the following day and confessed to the crime
Police in Georgia have arrested a 40-year-old man on suspicion of murder after a fatal stabbing in the city of Rustavi, the Ministry of Internal Affairs has said.
Officers from the Kvemo Kartli Police Department detained a suspect identified by the initials I.B., born in 1985, in connection with the incident.
Investigators established that the suspect stabbed a man, born in 1989 and identified as D.S., in the chest with a bladed weapon following an argument in Rustavi. The suspect then fled the scene.
The man was taken to hospital, but doctors were unable to save him.
The ministry said the suspect presented himself to police the following day and confessed to the crime. He was subsequently arrested as a defendant in the case.