საბერიოში მომხდარ ტრაგედიასთან დაკავშირებით, 9 იანვარი საქართველოში გლოვის დღედ გამოაცხადა
საქართველოს მთავრობის გადაწყვეტილებით, ოკუპირებული გალის რაიონის სოფელ საბერიოში მომხდარ ტრაგედიასთან დაკავშირებით, რომელსაც ხუთი ბავშვის სიცოცხლე ემსხვერპლა, 9 იანვარი გლოვის დღედ გამოცხადდა.
“მთავრობის შესაბამისი განკარგულების თანახმად, რომელსაც ხელს აწერს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე, გლოვის დღესთან დაკავშირებით, საქართველოს ტერიტორიაზე, ადმინისტრაციულ შენობებზე სახელმწიფო დროშები დაეშვება.
საქართველოს მთავრობა კიდევ ერთხელ სამძიმარს უცხადებს ხანძრის შედეგად დაღუპული ბავშვების ოჯახსა და ახლობლებს“, – აღნიშნულია მთავრობის ადმინისტრაციის ინფორმაციაში.

Georgian Gov’t declares January 9 a Day of mourning for Saberio tragedy in occupied Gali
The Georgian government has declared January 9 a national day of mourning to honor the victims of the devastating fire that took place in the village of Saberio, located in the Russian occupied Gali region. The tragic incident claimed the lives of five children earlier this month.
In a decree signed by Prime Minister Irakli Kobakhidze, the government confirmed that on this solemn day, all state flags will be flown at half-mast across Georgia’s administrative buildings.
The government has expressed deep condolences to the families and relatives of the children who tragically lost their lives in the fire, offering their heartfelt sympathy during this difficult time.