საქართველოს 11-13 თებერვალს ოფიციალური ვიზიტით ხორვატიის პრეზიდენტი ეწვევა
საქართველოს 11-13 თებერვალს ოფიციალური ვიზიტით ხორვატიის რესპუბლიკის პრეზიდენტი ზორან მილანოვიჩი მეუღლესთან, სანია მუსიჩ მილანოვიჩთან და თანმხლებ დელეგაციასთან ერთად ეწვევა.
პრეზიდენტის ადმინისტრაციის ინფორმაციით, მიხეილ ყაველაშვილი ზორან მილანოვიჩს საქართველოს პრეზიდენტის სასახლეში უმასპინძლებს, სადაც დახვედრის ოფიციალური ცერემონია გაიმართება.
დაგეგმილია მიხეილ ყაველაშვილისა და ზორან მილანოვიჩის შეხვედრები პირისპირ და გაფართოებულ ფორმატში, რის შემდეგაც მედიისთვის ერთობლივი განცხადება გაკეთდება.
ასევე, ვიზიტის ფარგლებში დაგეგმილია ხორვატიის რესპუბლიკის პრეზიდენტის შეხვედრა პრემიერ-მინისტრ ირაკლი კობახიძესთან და პარლამენტის თავმჯდომარესთან შალვა პაპუაშვილთან.

Croatian President to visit Georgia on February 11–13
Croatian President Zoran Milanović will visit Georgia between Wednesday and Friday, accompanied by his spouse, Sanja Musić Milanović, and a delegation.
Georgian President Mikheil Kavelashvili will host Milanović at the Presidential Palace of Georgia, where an official welcoming ceremony will be held.
Bilateral meetings between Kavelashvili and Milanović are scheduled in both one-on-one and expanded formats, followed by joint statements to the media.
During the visit, the Croatian President is also set to meet Prime Minister Irakli Kobakhidze and Speaker of Parliament Shalva Papuashvili.