საქართველოსა და არაბთა გაერთიანებული საამიროების მთავრობებს შორის სამთავრობო გამოცდილების გაცვლის სფეროში თანამშრომლობის შესახებ ურთიერთგაგების მემორანდუმი გაფორმდა
საქართველოს მთავრობასა და არაბთა გაერთიანებული საამიროების მთავრობას შორის სამთავრობო გამოცდილების გაცვლის სფეროში თანამშრომლობის შესახებ ურთიერთგაგების მემორანდუმი გაფორმდა. დოკუმენტს საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსმა ლევან ჟორჟოლიანმა და არაბთა გაერთიანებული საამიროების სახელმწიფო მინისტრმა და მინისტრთა კაბინეტის გენერალურმა მდივანმა მარიამ ალ ჰამადმა მოაწერეს ხელი.
მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსმა აღნიშნა, რომ მემორანდუმი წარმატებული გამოცდილების ურთიერთგაზიარებას, მმართველობის გაუმჯობესებას და ინოვაციური პრაქტიკის დანერგვას შეუწყობს ხელს.
"მემორანდუმი გულისხმობს მთავრობათა შორის გამოცდილების გაზიარებას ისეთი მნიშვნელოვანი მიმართულებებით, როგორიც არის სტრატეგიული დაგეგმვა და სტრატეგიული დოკუმენტების აღსრულება. ამ მიმართულებით ჩვენ გვაქვს მიმდინარე პროექტი, რომელიც სტრატეგიული მიზნების მისაღწევად შესაბამისი ელექტრონული მონიტორინგის სისტემის დანერგვას გულისხმობს“, - განაცხადა ლევან ჟორჟოლიანმა.
ურთიერთგაგების მემორანდუმის ხელმოწერის ცერემონია დუბაიში, მსოფლიო მთავრობათა სამიტის ფარგლებში გაიმართა, რომელშიც საქართველოს დელეგაცია პრემიერ-მინისტრ ირაკლი კობახიძის ხელმძღვანელობით მონაწილეობს.

Georgia, UAE sign memorandum on cooperation in government experience exchange
A Memorandum of Understanding on cooperation in the field of exchanging governmental experience has been signed between the Government of Georgia and the Government of the United Arab Emirates.
The document was signed by Head of the Administration of the Government of Georgia Levan Zhorzholiani and UAE Minister of State and Secretary General of the Cabinet Mariam Al Hammadi.
Zhorzholiani noted that the memorandum will promote the mutual sharing of successful practices, the improvement of governance, and the introduction of innovative approaches in public administration.
“The memorandum envisages the exchange of experience between governments in such important areas as strategic planning and the implementation of strategic documents. In this direction, we have an ongoing project that involves the introduction of an electronic monitoring system aimed at achieving strategic goals,” Zhorzholiani said.
The signing ceremony took place in Dubai on the sidelines of the World Governments Summit, where the Georgian delegation is participating under the leadership of Prime Minister Irakli Kobakhidze.