სამართალდამცველებმა ცეცხლსასროლი იარაღი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღეს - დაკავებულია 2 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის  ჯგუფურად, უკანონო დათესვა-მოყვანა-კულტივირების, დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შეძენა-შენახვის,  ჯგუფურად რეალიზაციის ხელშეწყობისა და  ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით 2 პირი - 2004 წელს დაბადებული თ.თ. და წარსულში ნასამართლევი 1996 წელს დაბადებული ა.ბ. დააკავეს.
დანაშაულები თავისუფლების 12 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს.
"სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი, ავტომობილისა და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკისას, ასევე, მათ მიერ სხვადასხვა ადგილას განთავსებული, 10 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება, ნარკოტიკული საშუალების შემცველი 15 ძირი „მცენარე კანაფი“, 2 პისტოლეტი, მჭიდი და 14 ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ასევე, ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალებების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები, კერძოდ:  წებოვანი ლენტები, პოლიეთილენის ჩამკეტიანი პარკები და ელექტრო სასწორი.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 260-ე კვარტა, 265-ე და 236-ე მუხლებით მიმდინარეობს", - აღნიშნულია შსს-ს ინფორმაციაში.

Two arrested for illegal cultivation, drug possession, and firearm offences in Georgia
The Ministry of Internal Affairs of Georgia on Sunday reported law enforcement officers had detained two individuals on charges related to drug cultivation, possession, distribution, and illegal firearm possession.
The Central Criminal Police Department said a 20-year-old identified as T.T. and a previously convicted 28-year-old identified as A.B. were arrested following operational and investigative measures. The charges include the group cultivation of a narcotic-containing plant in especially large quantities, acquisition and possession of narcotics in large amounts, facilitation of group distribution, and illegal purchase, storage, and carrying of firearms.
During searches of the suspects’ persons, vehicles, residences, and other locations, police seized 10 packages of narcotics, 15 cannabis plants, two pistols with a magazine and 14 rounds of ammunition, as well as equipment used for drug packaging, including adhesive tapes, zip-lock bags, and an electronic scale.