შალვა პაპუაშვილი - მადლობელი ვარ თითოეული ამომრჩევლის, უფრო მტკიცედ დავიცავთ ჩვენს ერს, ჩვენს სარწმუნოებას და ჩვენს ქვეყანას
დღევანდელი ადგილობრივი არჩევნები, რომლებიც, ჩვეულებრივ, არ გამოირჩევა დიდი პოლიტიკური მნიშვნელობით, მთავრობის მიმართ ნდობის შესახებ რეფერენდუმად იქცა, რეფერენდუმად, რომელიც "ქართულმა ოცნებამ" დამაჯერებლად მოიგო, - ამის შესახებ პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილი სოციალურ ქსელში წერს.
როგორც ის აღნიშნავს, 1,000,000 ადამიანმა ხმა მისცა "ქართულ ოცნებას" მთელი ქვეყნის მასშტაბით.
"დღევანდელი ადგილობრივი არჩევნები, რომლებიც, ჩვეულებრივ, არ გამოირჩევა დიდი პოლიტიკური მნიშვნელობით, მთავრობის მიმართ ნდობის შესახებ რეფერენდუმად იქცა, რეფერენდუმად, რომელიც ქართულმა ოცნებამ დამაჯერებლად მოიგო.
1,000,000 ადამიანმა ხმა მისცა "ქართულ ოცნებას" მთელი ქვეყნის მასშტაბით, მათ შორისაა თბილისის მერის, კახი კალაძისთვის მიცემული 200,000-ზე მეტი ხმა. ეს რიცხვები რეკორდულია "ქართული ოცნებისათვის" ბოლო ოთხ მუნიციპალურ არჩევნებში, როგორც ქვეყნის მასშტაბით, ისე თბილისში.
ჩვენ ეს არჩევნები ხალხთან ერთად მოვიგეთ, ხალხთან, რომელმაც ომს მშვიდობა ამჯობინა, უცხოელთა ბატონობას სამშობლოს ერთგულება არჩია, წარსულს კი - მომავალი. მადლობელი ვარ თითოეული ამომრჩევლისა და პირობას ვაძლევ მათ, რომ უფრო მტკიცედ დავიცავთ ჩვენს ერს, ჩვენს სარწმუნოებას და ჩვენს ქვეყანას.
რაც შეეხება უცხოეთიდან მხარდაჭერილ ძალადობას, რომელსაც გასულ ღამეს რადიკალებმა მიმართეს, გპირდებით, რომ ამაზე დავწერ და დავწერ ბევრს”, - წერს პაპუაშვილი.

Parliament Speaker Papuashvili: grateful to every voter - we’ll stand even firmer for our nation, faith, country
Georgian Parliament Speaker Shalva Papuashvili on Saturday said municipal elections, “normally a political event of lesser significance”, had become a “referendum on trust for the Government” that the ruling Georgian Dream “won with confidence”.
In a social media post Papuashvili said one million people across the country voted for Georgian Dream, including over 200,000 votes for Tbilisi Mayor Kakha Kaladze.
“These represent record numbers for Georgian Dream in the past four consecutive municipal elections, both nationally as well as in Tbilisi”, he said.
“We won this election together with the people who chose peace over war, loyalty to the homeland over foreign dominance, and the future over the past. I am grateful to every voter and promise that we will stand even firmer for our nation, our faith, and our country,” he added.
He also commented on recent unrest, saying, “As for the foreign-supported violence committed by radicals last night - I will write about that, and I will write a lot".