საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარის, შალვა პაპუაშვილის განცხადებით, მიხაელ როთის და ნატალი ლუაზოს ხელისუფლებები სხვა ქვეყნის არჩევნებში ჩარევაზე არ უნდა საუბრობდნენ, რადგან ქართულ არჩევნებში ასეთი უხეში და უკანონო ჩარევით, იმ დემოკრატიის და სუვერენიტეტის ტოტს ჭრიან, რომელზეც თავად სხედან.
“რამხელა ირონიაა გერმანიის და საფრანგეთის ხელისუფლებების წუწუნში ილონ მასკის განცხადებების გამო და მის მიმართ არჩევნებში ჩარევის ბრალდება.
მიხაელ როთის და ნატალი ლუაზოს ხელისუფლებები რომ რამეს იტყვიან სხვა ქვეყნის არჩევნებში ჩარევაზე.
იმედია, ნელ-ნელა ბევრი გააცნობიერებს, რომ ქართულ არჩევნებში ასეთი უხეში და უკანონო ჩარევით, იმ დემოკრატიის და სუვერენიტეტის ტოტს ჭრიან, რომელზეც თავად სხედან”, – წერს შალვა პაპუაშვილი.

Chairman of the Georgian Parliament, Shalva Papuashvili, has called out Chairman of the Foreign Affairs Committee of the German Bundestag Michael Roth and French MEP Nathalie Loiseau, arguing that their governments should refrain from commenting on election interference in other countries.
“It’s ironic that the German and French governments complain about Elon Musk’s statements and accuse him of election interference, yet their own actions tell a different story,” Papuashvili stated.
He went on to accuse Roth and Loiseau of hypocrisy, asserting that their governments’ involvement in Georgian elections constitutes “blatant and unlawful interference.”
“I hope more people realize that by interfering so aggressively in Georgian elections, they are undermining the very principles of democracy and sovereignty that they rely on,” Papuashvili wrote.