შალვა პაპუაშვილი მოლდოვას საპარლამენტო დელეგაციას შეხვდა
პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილი მოლდოვას საპარლამენტო დელეგაციას - საქართველოსთან მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელ ბოგდატ ცირდიასა და ჯგუფის წევრებს შეხვდა.
დელეგაციის წევრები მოლდოვას პარლამენტის 3 ოპოზიციურ ფრაქციას წარმოადგენენ: სოციალისტების, "ალტერნატივის” ფრაქციას და საპარლამენტო ფრაქცია "დემოკრატია შინ".
შეხვედრაზე აღინიშნა, რომ კომპლექსურ გეოპოლიტიკურ რეალობაში მნიშვნელოვანია საქართველოსა და მოლდოვას შორის დიალოგი და ურთიერთმხარდაჭერა.
მოლდოვურმა მხარემ განაცხადა, რომ საქართველოს ხელისუფლება ტურბულენტურ და დაძაბულ საერთაშორისო ვითარებაში, წლების განმავლობაში, ახორციელებს პოლიტიკას, რომელიც ქვეყნის ეროვნული ინტერესებისა და ღირებულებების დაცვისკენაა მიმართული.
მხარეებმა ხაზი გაუსვეს ხალხთაშორისი კონტაქტების განვითარების მნიშვნელობას, მათ შორის, ტურიზმის სექტორში, რასაც ორ ქვეყანას შორის პირდაპირი ფრენებიც უწყობს ხელს.
შალვა პაპუაშვილმა ისაუბრა პარლამენტის საკანონმდებლო საქმიანობასა და მიღწეულ შედეგებზე. მან მოლდავურ მხარესთან დიალოგის გაგრძელების მზაობა დაადასტურა.
შეხვედრაში, აგრეთვე, მონაწილეობა მიიღო საქართველოს პარლამენტში მოლდოვას რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელმა ისკო დასენმა.

Both sides stressed the role of people-to-people contacts, including tourism, facilitated by direct flights between the two countries
Shalva Papuashvili, chairman of the Georgian Parliament, met with a delegation from Moldova’s parliament, led by Bogdan Țîrdea, as well as other members representing three Moldovan opposition factions- the Socialists, the Alternative faction, and the Democracy acasă parliamentary group.
The meeting highlighted the importance of dialogue and mutual support between Georgia and Moldova amid complex geopolitical realities. The Moldovan delegation praised Georgia’s government for pursuing policies that protect national interests and values in a turbulent international environment.
Both sides stressed the role of people-to-people contacts, including tourism, facilitated by direct flights between the two countries.
Papuashvili briefed the delegation on the Parliament’s legislative work and achievements and reaffirmed Georgia’s readiness to continue dialogue with Moldova.