შალვა პაპუაშვილი - საქართველოში შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის ორგანიზაციის საპარლამენტო ასამბლეის სხდომა გაიმართება
"23-24 ნოემბერს, საპარლამენტო დელეგაციასთან ერთად,  ბულგარეთში,  შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის ორგანიზაციის საპარლამენტო ასამბლეაზე ვიმყოფებოდი, სადაც საქართველოს პარლამენტმა ბულგარეთისგან შემდეგი ექვსი თვის განმავლობაში ასამბლეის თავმჯდომარეობა გადმოიბარა“, - განაცხადა პლენარულ სხდომაზე პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილმა.
მისივე თქმით, ქართულმა მხარემ ასამბლეაში მისი თავმჯდომარეობის პერიოდში პრიორიტეტები წარადგინა.
„ასამბლეაზე  წარვადგინეთ, მათ შორის, ჩვენი თავმჯდომარეობის პრიორიტეტები, რაც გახლავთ დაკავშირებადობის, ეკონომიკური თანამშრომლობის, საპარლამენტო დიპლომატის გაძლიერება და ხელშეწყობა.
მომავალ ზაფხულში საქართველოში გაიმართება ასამბლეის სხდომა და ჩვენ გვინდა, რომ ასამბლეაში საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარეობა გამოვიყენოთ იმისთვის, რომ შავი ზღვა, შუა დერეფანი, როგორც ევროპისა და აზიის დამაკავშირებელი ხიდი, კიდევ უფრო წინ წავწიოთ მის საპარლამენტო განზომილებაში. ასე რომ,  ყველას გილოცავთ, რომ ჩვენ შემდეგი ექვსი თვე თავმჯდომარე ქვეყანა ვიქნებით“, - განაცხადა შალვა პაპუაშვილმა.

Ppuashvili noted that the next session of the assembly will be held in Georgia next summer
On November 23-24, Georgian parliamentary delegates participated in the Parliamentary Assembly of the Organization of Black Sea Economic Cooperation in Bulgaria, where Georgia assumed the chairmanship of the assembly for the next six months, Parliamentary Speaker Shalva Papuashvili announced during a plenary session on Tuesday.
During the assembly, the Georgian delegation outlined its priorities for the chairmanship.
“We presented our priorities for the assembly, which include enhancing connectivity, promoting economic cooperation, and strengthening parliamentary diplomacy,” Papuashvili said.
He also noted that the next session of the assembly will be held in Georgia next summer.
“We aim to use Georgia’s chairmanship to advance the Black Sea region as a central corridor, a bridge connecting Europe and Asia, within its parliamentary dimension. I congratulate everyone as Georgia becomes the chairing country for the next six months,” he added.