შალვა პაპუაშვილმა და პარლამენტის წევრებმა პატრიარქის სამების ტაძარში გადასვენების სამგლოვიარო მსვლელობაში მიიღეს მონაწილეობა
პარლამენტის თავმჯდომარემ შალვა პაპუაშვილმა და პარლამენტის წევრებმა სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქ ილია II-ის ხსოვნას პატივი მიაგეს და ყოვლადწმინდა სამების ტაძარში გადასვენების სამგლოვიარო მსვლელობაში მიიღეს მონაწილეობა.
ილია II საპატრიარქო რეზიდენციიდან სამების საკათედრო ტაძარში გადაასვენეს, სადაც საპატრიარქო ტახტის მოსაყდრემ, სენაკისა და ჩხოროწყუს მიტროპოლიტმა შიომ (მუჯირი), წმინდა სინოდის წევრებთან ერთად, კათოლიკოს-პატრიარქის სულის მოსახსენებელი პანაშვიდი გადაიხადა.
საქართველოს პატრიარქის პანაშვიდს სამების საკათედრო ტაძარში პარლამენტის თავმჯდომარესთან ერთად "ქართული ოცნების" საპატიო თავმჯდომარე ბიძინა ივანიშვილი, პრეზიდენტი მიხეილ ყაველაშვილი, პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე, თბილისის მერი კახა კალაძე, აღმასრულებელი და საკანონმდებლო ხელისუფლების წარმომადგენლები და სასულიერო პირები დაესწრნენ.

Patriarch Ilia II’s body was moved from the Patriarchal Residence to the cathedral
Georgian Parliament Speaker Shalva Papuashvili and members of parliament paid tribute to His Holiness, Catholicos-Patriarch Ilia II, participating in the procession for his transfer to the Holy Trinity Cathedral.
Patriarch Ilia II’s body was moved from the Patriarchal Residence to the cathedral, where the Patriarchal Locum Tenens, Metropolitan Shio of Senaki and Chkhorotsku, together with members of the Holy Synod, conducted a memorial service in honour of the late Georgian spiritual leader.
The memorial at the Holy Trinity Cathedral was attended by key political figures, including Bidzina Ivanishvili, honorary chairman of the ruling Georgian Dream party, President Mikheil Kavelashvili, Prime Minister Irakli Kobakhidze, Tbilisi Mayor Kakha Kaladze, other members of the executive and legislative branches, as well as senior clergy.
Patriarch Ilia II, who led the Georgian Orthodox Church for decades, died on 17 March at the age of 93. He will be buried at Sioni Cathedral in Tbilisi on 22 March.