სირსკი - ჩვენ დავიცავთ ჩვენს დამოუკიდებლობას, საუკეთესო გარანტი ჯარია
უკრაინის შეიარაღებული ძალების მთავარსარდალმა ალექსანდრ სირსკიმ უკრაინელებს 24 აგვისტოს, დამოუკიდებლობის დღეს მიმართა და აღნიშნა, რომ დამოუკიდებლობის საუკეთესო გარანტი არმიაა.
მთავარსარდალმა აღნიშნა, რომ უკრაინელები დამოუკიდებლობის აღდგენის ოცდამეოთხე წლისთავს მარადიულ მტერთან ბრძოლაში აღნიშნავენ.
"ჩვენ მეთორმეტე წელია ვიბრძვით ჩვენი თავისუფლებისთვის. მეოთხე წელია, სრულმასშტაბიან შემოჭრას ვიგერიებთ. უკრაინელი ხალხი არასდროს დანებდება და არ დათმობს თავის დამოუკიდებლობას“, - განაცხადა სირსკიმ.
სირსკიმ აღნიშნა, რომ უკრაინელები აგრძელებენ იმ გმირების დიდ საქმეს, რომლებმაც დამოუკიდებელი უკრაინა ოფლითა და სისხლით დაიმსახურეს. როგორც მთავარსარდალმა აღნიშნა, ისტორია ადასტურებს: დამოუკიდებლობა ძლიერების საქმეა.
მთავარსარდალმა ხაზგასმით აღნიშნა, რომ ნამდვილი დამოუკიდებლობა შეუძლებელია ძლიერი და თანამედროვე არმიის გარეშე.
"ხალხის თავისუფლების უფლებისთვის ჩვენი არმია ყველაზე მაღალ ფასს იხდის. ჩვენ გვახსოვს ყველა დაღუპული“, - აღნიშნა მან.
სირსკიმ მადლობა გადაუხადა ჯარისკაცებს და ყველას, ვინც იარაღით ხელში იბრძვის თავისუფლებისთვის და ანადგურებს მტერს, ასევე აძლიერებს თავდაცვას და მხარს უჭერს არმიას.
"დარწმუნებული ვარ: ჩვენ დავიცავთ ჩვენს დამოუკიდებლობას. მისი საუკეთესო გარანტი ჩვენი არმიაა - ყველა მამაცი ჯარისკაცი, სერჟანტი და ოფიცერი“, - განაცხადა უკრაინის შეიარაღებული ძალების მთავარსარდალმა.

Ukrainian Commander-in-Chief on Independence Day: army is “best guarantor” of independence
Oleksandr Syrskyi, the Commander-in-Chief of the Armed Forces of Ukraine, on Sunday addressed Ukrainians on Independence Day, noting the “best guarantor” of independence was the army.
The Commander-in-Chief noted that on the thirty-fourth anniversary of the restoration of independence, Ukrainians celebrate in battle with the age-old enemy.
"We have already been fighting for our freedom for twelve years. For the fourth year, we have been repelling the full-scale invasion. The Ukrainian people will never submit and will not give up their independence," he said.
Syrskyi added Ukrainians continued the “great work” of heroes who had gained independent Ukraine with “sweat and blood”. As the Commander-in-Chief noted, history proved independence was the cause of the strong.
The Commander-in-Chief emphasised that true independence was impossible without a strong and modern army.
"For the right of the people to be free, our army pays the highest price. We remember every fallen”, he noted.
Syrskyi thanked the warriors and everyone who wins freedom with weapons in hand and destroys the enemy, as well as strengthens the defence and supports the army.
"I am convinced that we will defend our independence. Its best guarantor is our army. Every brave soldier, sergeant, and officer," the Commander-in-Chief said.